LESS WASTE,  URODA

Targi Ekocuda w Gdańsku – edycja jesienna

Już za 8 dni w Gdańsku rozpocznie się istne szaleństwo zakupowe. Czekałam na ten moment od dłuższego czasu i ogromnie się cieszę, że Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda znów zagoszczą w Trójmieście. Czego można się spodziewać? Jacy będą wystawcy? O tym przeczytasz w dalszej części wpisu.

Targi Ekocuda to już cykliczna impreza w 3 dużych miastach w Polsce: Gdańsk, Poznań, Warszawa. Dwa razy do roku (wiosną i jesienią) miłośnicy kosmetyków naturalnych mogą wziąć udział w Ekocudach, czyli największych targach prezentujących ofertę polskich i zagranicznych producentów kosmetyków naturalnych. Szeroka gama marek, z których można wybrać swoje ulubione „cuda”, w połączeniu z dużą dawką wiedzy ekspertów – to znak rozpoznawczy wydarzenia. Co ważne wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Kosmetyki less waste na targach Ekocuda

Tym razem wybieram się na targi z myślą, aby łowić kosmetyki w stylu stricte ZERO lub LESS WASTE. Będę więc wypatrywać mydeł w kostkach na wagę lub bez opakowań, szamponów w kostkach lub szklanych opakowaniach, maseczek, kremów i dodatków do domu, np. świec czy wosków. Moim założeniem jest wybierać te produkty, które wygenerują jak najmniejszą ilość odpadów, będą w opakowaniach, które użyję ponownie lub które będzie można oddać do recyclingu. Plastikowym opakowaniom mówię stanowcze NIE.

Nie nastawiam się na wielkie zakupy, bo kosmetyków mam dużo, ale jestem bardzo ciekawa czy uda mi się upolować coś oryginalnego, czego jeszcze nie ma na rynku w masowej sprzedaży.

Jakie firmy będą na Ekocudach w Gdańsku?

Nie sposób zliczyć wszystkich wystawców na targach, bo będzie ich naprawdę wiele. Ja szczególnie polecam następujące stanowiska: Iossi (świetne serum pod oczy z witaminami i krem dla dzieci bez wody na mróz), Mewa, Dr Duda (mają kosmetyki dla skóry bardzo wrażliwej, atopowej, z egzemą), Nova Kosmetyki, Maroko Produkt, Sattva, Szmaragdowe Żuki, Veoli, La-le, Sylveco (chyba już wszyscy ich znaja), Miodowa Mydlarnia.

Bliska mojemu sercu jest też marka Prosta Kostka, która także będzie na Ekocudach. Produkuje naturalne mydła, także dla alergików, dzieci, osób z łuszczycą czy egzemą. Agnieszka, która jest założycielką firmy pisze na swojej stronie, że inspiracją do działania były moje warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, w których uczestniczyła niejednokrotnie. Czuję się naprawdę wyróżniona i bardzo kibicuję Prostej Kostce. Na pewno nie raz jeszcze na łamach mojego bloga usłyszycie o jej działalności.

Gdzie i kiedy będą targi Ekocuda?

W Gdańsku targi odbędą się 20 i 21 października. Organizatorzy wybrali Stadion Energa Gdańsk na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (dzielnica Letnica). To idealne miejsce na taką imprezę – ogromna powierzchnia pomieści każdego uczestnika. Wstęp jest bezpłatny, więc nie trzeba się martwić o bilety. Wystawcy zapraszają w godzinach: 11-18.

Wybierasz się? Co planujesz kupić?

Zdjęcia są autorstwa Kamili Panasiuk

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kuchnia Zero Waste – Nie marnuję – daję produktom drugie życie

Temat Zero Waste czy chociażby Less Waste jest teraz bardzo modny. Coraz więcej kawiarni serwuje napoje do własnego kubka (nawet...

Zamknij