EKO DOM

Biżuteria z kamieniem księżycowym – magia zamknięta w estetycznej oprawie

Ludzie od wieków przypisywali magiczne właściwości przedmiotom. Wierzyli, że niektóre kamienie mogą odpędzać złą energię, inne otwierać na mądrość wszechświata, a jeszcze inne sprzyjać jasnowidzeniu. Jakiś czas temu powróciła moda na minerały, które skrywają w sobie magię. Ogromną popularnością zaczął cieszyć się kamień księżycowy. Sprawdźmy, czy biżuteria z kamieniem księżycowym jest warta uwagi.

​Biżuteria z kamieniem księżycowym – jakie właściwości jej się przypisuje?

Kamień księżycowy był wykorzystywany już przez starożytnych Celtów i Rzymian. Na bazie kryształu tworzono wisiorki oraz pierścienie, które zdobiły osoby je noszące. Nic dziwnego, że minerał ten był chętnie stosowany w jubilerstwie – kamień księżycowy odznacza się bowiem wyjątkowym lunarnym blaskiem. Jest barwy białej lub mlecznej, ale dzięki iryzacji, którą niektóre egzemplarze się charakteryzują, rozprasza światło, dając efekt opalizacji.

Jeśli chodzi o magię zamkniętą w kamieniu księżycowym, kryształ ten zawsze kojarzony był z żeńską energią. Wierzono, że sprzyja osiągnięciu spokoju i harmonii. Ponadto uważano, że łagodzi uczucie lęku oraz napełnia ciało i umysł miłością. Za największą właściwość można uznać wzmocnienie intuicji i odkrycie przed nami ścieżki, jaką powinniśmy kroczyć przez życie.

Kamień księżycowy dedykowany jest osobom o największej wrażliwości. Według astrologii będzie najlepiej rezonować z Wagą, Rakiem i Skorpionem. Jednak nie zawsze warto się tym sugerować. Pamiętajmy, że znaczenie ma nie tylko znak słoneczny, ale też ascendet. Poza tym wybór powinien być podyktowany przede wszystkim intuicją. Sami podświadomie wiemy, co będzie dla nas korzystne. Zwrócić uwagę można również na to, czego nam brakuje. Jeśli nie umiemy znaleźć celu w życiu, cierpimy na stany lękowe i pragniemy harmonii, biżuteria z kamieniem księżycowym powinna okazać się strzałem w dziesiątkę.

​Biżuteria z kamieniem księżycowym jako subtelny dodatek

Poza magicznymi właściwościami, biżuteria z kamieniem księżycowym posiada niezaprzeczalny urok. Opalizujący blask i delikatna mleczna barwa to połączenie idealne, z klasą. Dzięki temu biżuteria z kamieniem księżycowym pasuje do każdego typu urody oraz nadaje się na różne okazje. Możesz sama przekonać się o tym, wchodząc na przykład na stronę https://misarte.com.pl/pl/c/Kamien-ksiezycowy/57. Zobaczysz tam najróżniejsze naszyjniki, bransoletki i kolczyki – czyli biżuterię z kamieniem księżycowym, która wygląda doskonale zarówno w zestawie, jak i samodzielnie. To wyjątkowy dodatek, który może dodać uroku i znacznie wzmocnić naszą pewność siebie.

  • Jolanta Krawczyk

    Biżuteria to podstawa dla każdej nowoczesnej kobiety. Na rynku mamy bardzo duży wybór produktów, a nie zawsze musimy wydawać krocie by osiągnąc oczekiwany rezultat. Wszystko za sprawą takich poradników jak ten. Przyda się też z pewnością szkatułka – https://artyferia.pl/katalog/dom-przechowywanie-szkatulki ręcznie robiona bo te charakteryzuja się oryginalnością.

  • Kamila Szymczyk

    Wielki może być nie tylko kufer 🙂

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Krem na przebarwienia ‒ jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przebarwienia to jeden z częstszych problemów skórnych. Jak sobie z nimi radzić? Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja. W procesie pielęgnacji...

Zamknij