EKO DOM

Naturalne środki czystości do kuchni – czyścimy zlew

Pasją do robienia naturalnych kosmetyków już was zaraziłam. Świadczy o tym ilość osób na warsztatach, które od 2014 roku regularnie organizuję. Teraz czas pójść o krok dalej! Zaczynamy z naturalnymi środkami czystości.

Wielu z was pyta mnie jak przygotować pastę do łazienki, jak w naturalny sposób wyczyścić kuchnię, korytarz czy pokój dziecka.

Kończymy z chemicznymi środkami czystości i sprzątamy w rytmie EKO. Na fanpage Wielki Kufer (klik) i na blogu będę publikować przepisy na naturalne środki czystości, korzystajcie do woli, udostępniajcie i dzielcie się z innymi. Niech moc naturalnych eko detergentów pójdzie w świat!

Dziś pierwszy z przepisów – PREPARAT DO CZYSZCZENIA ZLEWÓW (porcelanowych, ze stali nierdzewnej)

Co potrzebujemy?
– 1/4 szklanki sody oczyszczonej
– 1/2 szklanki octu
– 5 kropel olejku lawendowego/cytrynowego/pomarańczowego lub eukaliptusowego.

Mieszamy ze sobą wszystkie składniki. Płuczemy zlew gorącą wodą. Przecieramy przygotowaną papką, zmywamy gorącą wodą i gotowe! Czysty zlew już gotowy!

Koniecznie spróbujcie!

  • maxxxwell

    Jak przekonują profesjonaliści (chemicy) połączenie sody i octu poprzez reakcję chemiczną daje w rezultacie octan sodu (obok dwutlenku węgla i wody), czyli roztwór bez niemal żadnych właściwości czyszczących, więc ma to działanie „placebo” (o ile nie zniszczy nam „czyszczonego” urządzenia lub powierzchni). Dlatego przestrzegają przed tego typu „poradami” w internecie o „cudownych” specyfikach (np. https://mamachemik.pl/nie-lacz-sody-oczyszczonej-z-octem/)…

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Knedle ze śliwką czy truskawkami? A może jedno i drugie?

Sezon jesienny w tym roku rozpoczął się pod hasłem KNEDLE! We wrześniu zrobiłam je już dwa razy i ciągle mi...

Zamknij