EKO DOM

Dlaczego warto postawić na naturalne świece?

W obecnych czasach świece sojowe stanowią fantastyczną alternatywę dla produktów tradycyjnych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z głównymi zaletami naturalnych wyrobów.

Wygląd i zapach

Naturalne świece z wosku pszczelego bardzo dobrze się prezentują wśród innych elementów wystroju danego wnętrza oraz w fantastyczny sposób je uzupełniają. Dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla produktów tradycyjnych. Naturalne świece występują w sprzedaży zarówno w formie bezzapachowej, jak i w wielu różnych wariantach zapachowych. W produktach aromatyzowanych wykorzystane zostały wyłącznie naturalne olejki eteryczne, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia wszystkich użytkowników świec.


Biodegradowalność

Wśród głównych zalet naturalnych świec sojowych można również wymienić biodegradowalność, czego nie można powiedzieć o świecach tradycyjnych. Świece, do których produkcji został użyty wosk sojowy, są w pełni biodegradowalne. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że nie zanieczyszczają one środowiska naturalnego oraz są dla niego w pełni bezpieczne. Oprócz tego świece sojowe z powodzeniem mogą być również stosowane przez alergików, ponieważ w ich składzie nie znajdują się żadne toksyczne substancje.


Brak szkodliwych substancji

W naturalnych świecach sojowych podczas spalania nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz dobre samopoczucie człowieka. W świecach tradycyjnych, które zawierają w swoim składzie parafinę, może pojawiać się problem związany z wydzielaniem do atmosfery szkodliwych substancji, które mogą zagrażać w szczególności dzieciom oraz alergikom. Jednak przy świecach naturalnych nie ma tego problemu i można z nich korzystać bez przeszkód.


Długi czas palenia

Kolejną zaletą korzystania z naturalnych świec sojowych jest dość długi czas palenia, zwłaszcza jeśli porównuje się go z czasem palenia świec tradycyjnych. Czas palenia naturalnych świec może być nawet dwa razy dłuższy niż tradycyjnych, dlatego ich zakup bardziej się opłaca pod względem finansowym oraz praktycznym. Zazwyczaj świece naturalne mają wyższe ceny niż produkty tradycyjne, jednak wiąże się to w dużej mierze z ich większą wydajnością.


Łatwość sprzątania

Świece sojowe są również łatwiejsze do posprzątania niż produkty stworzone z tradycyjnej parafiny. Parafinę dość trudno jest usunąć z niektórych powierzchni, ponieważ jest dość tłusta. W przypadku korzystania z produktów naturalnych problem ten w dużej mierze jest wyeliminowany. Wosk sojowy z łatwością można usunąć zarówno z tkanin, jak i innych tworzyw. Wystarczy do tego woda wraz z mydłem.

Szeroki wybór naturalnych świec znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Naturalnabogini.pl

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezentownik – najlepsze prezenty z Perfumerii Douglas

Grudzień to magiczny miesiąc, pełen melancholii i świątecznego oczekiwania. To także czas nadziei, marzeń i czas kiedy stajemy się inni...

Zamknij