DIY,  LESS WASTE,  WARSZTATY

Z KALENDARZA NATURY – EKO Targi, warsztaty DIY, spotkania i ciekawe wydarzenia zawsze w zgodzie z naturą – sierpień 2018

Kochani! Już od dawna chciałam stworzyć taki planer z najważniejszymi wydarzeniami, które dotyczą zdrowego stylu życia, eko warsztatów, spotkań czy targów bliskich naturze. W końcu Wielki Kufer to blog bliski naturze i fajnie jeśli będzie dopełniony takimi nowinkami.

Od razu mówię, że planer ma obejmować całą Polskę, a nie tylko Trójmiasto, z którego pochodzę. Pytałam ostatnio z jakich miejsc mnie czytacie i wniosek jest taki, że pochodzicie z całej Polski. Krzywdzące więc byłoby skupiać się tylko na Trójmieście.

Staram się naprawdę bardzo, aby znaleźć w sieci i prasie jak najwięcej wydarzeń. Mam jednak wizję, że będziemy ten Kalendarz Natury tworzyć wspólnie. Jeśli wiecie coś o wydarzeniu, o którym nie napisałam lub sami coś organizujecie to koniecznie dajcie znać. Kalendarz Natury będę uzupełniać na bieżąco.

Wydarzenia chcę publikować chronologicznie według województw, z wyprzedzeniem na kolejne dwa miesiące. Tym razem robię jednak wyjątek i sierpniowe eventy znajdziecie w tym poście. Pod koniec sierpnia pojawi się kolejny post już z kalendarzem na wrzesień i październik.

Mam nadzieję, że dzięki tej liście wiele z was skorzysta z ciekawych spotkań, o których dotąd nie miało pojęcia. To co, zaczynamy?

Warsztaty w stylu EKO – województwo dolnośląskie

WROCŁAW

 • BAKALIE WROCŁAW – edycja NATURA – 19 sierpnia w OVO Wrocław (Słowackiego/Podwale 83) odbędą się targi Bakalie Wrocław. Edycja letnia nawiązuje do natury, stawia na projekty związane z roślinami, kwiatami, drewnem, naturalnymi kosmetykami, dietą wegańską i wszystkimi projektami związanymi ze zdrowiem i ekologią. Więcej przeczytasz tutaj.
 • WARSZTATY KOSMETYCZNE – Oczyszczanie skóry – 19 sierpnia (12:30-14:30) w ramach eventu Bakalie Wrocław odbędą się warsztaty kosmetyczne dedykowane oczyszczaniu skóry. Poprowadzi je ekipa z firmy kosmetyków naturalnych Jan Barba. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Konferencja w duchu zero waste – wojewódzwto mazowieckie

WARSZAWA

 • ODPOWIEDZIALNA KONSUMPCJA I ZERO WASTE – SZANSA DLA ROZWOJU TWOJEJ FIRMY  – 30 sierpnia w Warszawie (ul. Smolna 4). Wiadomo, że w dzisiejszych czasach klienci kupują nie tylko produkt, ale i wartości za nim stojące. Zrównoważony rozwój, odpowiedzialność i ekologiczność w życiu i pracy są nie tylko koniecznością, ale także trendem. Wprowadzenie kilku decyzji na rzecz większej odpowiedzialności w stosunku do środowiska oprócz troski o naszą planetę zbuduje dobry wizerunek naszej firmy i zaufanie klientów. Spotkanie networkingowo-warsztatowe odbędzie się między 9:30-12:30, a szczegóły znajdziecie tutaj

Dzieje się w Trójmieście – województwo pomorskie

GDYNIA

 • TARGI ZERO WASTE – 18 sierpnia w Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia ul. Zwycięstwa 96/98). Targi mają na celu pokazanie uczestnikom jak żyć zdrowo, ekologicznie i jak zmniejszyć do minimum produkowanie śmieci. Między 11-18 odbędą się prelekcje, warsztaty, life cooking w duchu zero waste oraz spotkania z Ekspertami. Więcej informacji tutaj oraz na Facebooku  – WIELKI KUFER wybiera się, a Ty?

GDAŃSK

 • LETNIA KUCHNIA ZERO WASTE – 18 sierpnia w Olivia Business Centre ( ul. Grunwaldzka 472) warsztaty kulinarne z Olaorganic. Spotkanie będzie podzielone na części – prezentację i przygotowywanie potraw. Warsztaty skierowane są do osób, które pragną odżywiać się pysznym, sezonowym i zdrowym jedzeniem oraz chcą uprościć swoje nawyki zakupowe. Zgodnie z ideą zero waste w  naszej lodówce nic się nie marnuje. Warsztaty są również wartościową szkołą gotowania dla osób, które z wielu powodów chcą lub muszą wykluczyć z diety mięso, pszenicę, cukier, jajka i mleko. Więcej informacji tutaj
 • JADALNE CHWASTY W KUCHNI – 26 sierpnia w Restauracji Bioway od 11:00 (ul. Wały Jagiellońskie 34 Gdańsk) warsztaty kulinarne z Olaorganic. Spotkanie ma na celu pokazanie uczestnikom jak sprytnie wykorzystywać w kuchni rośliny rosnące na łąkach, które mają często niezwykłe pokłady witamin i mikroelementów, a które są zapomniane lub sprowadzone do roli bezużytecznego chwasta. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie przygotują aż 9 potraw. Uczta przy wspólnym stole zakończy warsztaty. Przygotowane potrawy będzie można też zabrać do domu. Więcej informacji tutaj    – WIELKI KUFER wybiera się, a Ty?
 • WYSTAWA OBRAZÓW NATURALNYCH – Lasem Malowane – do końca wakacji w Tawernie Mestwin w Gdańsku można oglądać wystawę obrazów naturalnych autorstwa Dominiki Cempel. To zapierające dech w piersi obrazy z mchu, kawałków drewna i innych naturalnych materiałów – warto skorzystać. Więcej informacji tutaj.

SOPOT

 • EKO-LOGICZNY SPACER vol 2 – spacer leśny – 29 sierpnia Sopoteka zaprasza na spacer leśny trasą Sopoteka – 23 Marca (Uniwersytet) – Filia nr 6 – 23 Marca – Wielka Gwiazda – przejście leśne – Brodwino – cmentarz – Kraszewskiego – Obodrzyców – Kolberga – Filia nr 7. Wstęp jest bezpłatny, a szczegóły poznacie klikając w link – KLIK.

Warsztaty DIY w Poznaniu – województwo wielkopolskie

POZNAŃ

 • DONICE Z BETONU – DIY – 21 i 28 sierpnia (warsztaty dwudniowe) Zakład MAKERSPACE ul. Świętego Wawrzyńca 7 Poznań (Stara Fabryka Goplany)Surowy charakter betonu jest teraz bardzo modny. Jeśli i Tobie podoba się ten styl, to warto skorzystać z organizowanych warsztatów. Podczas spotkania zobaczysz jak wygląda praca z betonem i co można z niego stworzyć używając prostych narzędzi. Przejdziesz cały proces tworzenia donicy i w rezultacie zabierzesz gotową donicę do domu. Zapisy tutaj
 • SKRZYNKA NA KWIATY – DIY – 23-25 sierpnia (warsztaty trzydniowe) Zakład MAKERSPACE ul. Świętego Wawrzyńca 7 Poznań (Stara Fabryka Goplany). Lato w pełni a ty potrzebujesz urozmaicić wystrój mieszkania? Masz za dużo kwiatów i potrzebujesz nowej skrzynki na kwiaty? Zrób ją sam! Trzydniowe warsztaty w Zakładzie Makerspacer  umożliwią ci to. Nauczysz się od podstaw obsługi narzędzi i krok po kroku wykonasz samodzielnie drewnianą skrzynkę na kwiaty. Po zakończeniu warsztatów zabierzesz ją do domu. Zapisy i szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj

Z sierpniowej edycji to tyle. Na wrzesień i październik Kalendarz Natury będzie obszerniejszy, bo mam dużo więcej zapowiedzi ciekawych spotkań związanych ze zdrowym stylem życia, ekologią czy warsztatami  DIY. Mam nadzieję, że będziecie śledzić ten cykl i razem ze mną go współtworzyć. Zachęcam do dzielenia się linkami i namiarami na wydarzenia w waszej okolicy.

Czy któreś z powyższych wydarzeń szczególnie cię zainteresowało? A może wybierasz się na te same spotkania co ja? Koniecznie daj znać!

 • W sumie nie brałam udziału w żadnym 🙂

 • Daj znać jak było na „JADALNE CHWASTY W KUCHNI” 🙂

 • Szkoda, że akurat albo mam zajęty weekend, albo w tygodniu jest w ciągu dnia 🙁

 • Ja nie planuję wziąć udziału akurat w spotkaniu w Gdyni.

 • Chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach, ale musiałyby odbywać się w Łodzi. 🙂

 • Świetny ” KALENDARZ”

  nie wiedziałam, że jest tyle tego typu imprez

  • Tak dzieje się bardzo dużo, tylko nie zawsze mamy możliwość wszystko odnaleźć w gąszczu informacji.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warzywnik na małym metrażu – jak uprawiać więcej na ograniczonej przestrzeni?

Mało kto ma duży ogród, na którym może sobie stworzyć prawdziwy, wielki warzywnik pozwalający wykarmić czteroosobową rodzinę. Większość z nas...

Zamknij