STYL ŻYCIA

6 urodziny bloga i zaproszenie

Kochani! Dziś jest wyjątkowy dzień. Tort, świeczki i szampan na stole, bo oto Wielki Kufer, moje pierwsze dziecko, obchodzi 6 urodziny! Tak, tak, dokładnie 6 lat temu – 24 stycznia 2012 roku opublikowałam pierwszy post na blogu Wielki Kufer. 6 lat to kawał czasu, dzieci w tym wieku rozpoczynają naukę w zerówce, hehehe. Jaki był ten czas dla mnie i dla mojej strony? Co się zmieniło? Jak ja postrzegam teraz blogowanie? Zapraszam na podsumowanie.

 1. Z myślą założenia bloga nosiłam się już wcześniej (już na jesieni 2011), ale potrzebowałam chwili, aby zdecydować się na założenie bloga. Głównie chodziło mi o przemyślenia tematyki, częstotliwości ukazywania się postów, przyjęcia planu działania i wyboru platformy blogowej. Pamiętam do dziś te emocje, kiedy na platformie blogowej  (blogspot.com) opublikowałam pierwszy post. Treść poszła w internetowy świat i już nie było odwrotu :-).

 2. Blog z założenia miał być stroną kosmetyczną – recenzje kosmetyków, których używałam. Polecenie HITÓW i wyłowienie BUBLI. Rozszerzenie tematyki do przygotowywania receptur kosmetycznych, pisania na tematy zdrowego stylu życia czy tematy lifestylowe przyszły z czasem.

 3. Pierwsze kroki w blogowym świecie stawiałam na platformie Blogspot. Prowadziłam tam bloga do marca 2017 roku ( 5 lat).

 4. Po dwóch latach blogowania zdecydowałam się na założenie vloga. Pierwszy film na kanale YouTube opublikowałam 2 stycznia 2014 roku. Od tego momentu filmy ukazywały się regularnie. Potem nastąpiła przerwa, ale od tego roku wracam do regularnego nagrywania i publikowania na YouTube. Nie wiem czy wiecie, ale wszystko nagrywane jest na żywo, bez wycinania i korekt. Kocham kamerę i w ogóle się nie stresuję. Nie przygotowuję tekstu wcześniej, niczego nie uczę się na pamięć. To wszystko co mówię płynie z głębi serca! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć moich filmów, zapraszam na mój kanał – KLIK

 5. Przez bloga wpadłam w kosmetyczny zakupoholizm. Co prawda wcześniej też nie stroniłam od kosmetycznych zakupów, ale blog „obligował mnie” do bycia na bieżąco z nowościami. Odwiedzałam drogerie zdecydowanie za często i popadłam w zakupowy szał. Na szczęście blog pomógł mi także okiełznać ten nałóg i pójść w odwrotnym kierunku, ku minimalizmowi kosmetycznemu, który praktykuję do dziś.

 6. Dzięki stronie Wielki Kufer i przygotowywanym recepturom na kosmetyki odważyłam się wysłać zgłoszenie do pracowni Warsztatowo w Gdańsku z propozycją prowadzenia warsztatów tworzenia naturalnych kosmetyków. Pomysł się spodobał i od grudnia 2014 roku warsztaty odbywają się regularnie w różnych miejscach.

 7. Prowadzenie warsztatów stało się furtką do otwarcia szerszej działalności i zarabiania na blogu. Teraz warsztaty tworzenia kosmetyków są już nieodłączną częścią bloga Wielki Kufer.

 8. W marcu 2017 roku przeniosłam stronę z platformy Blogspot na WordPress. To miał być prezent z okazji 5 urodzin. Nie spodziewałam się jednak, że przenosiny oznaczają tak naprawdę rozpoczęcie blogowania „od zera”. Statystyki musiałam budować na nowo i od nowa tworzyć społeczność wokół strony. O rozterkach związanych z tym tematem pisałam już kilkakrotnie na blogu, np. TUTAJ. Na szczęście wiele sytuacji i osób sprawiło, że dość szybko powróciła pasja do pisania.

 9. Z pasją do pisania także bywało różnie. Pamiętam momenty w swojej blogowej działalności, kiedy nachodziły mnie czarne myśli i niechęć do stworzenia nowego postu. Chowałam się wtedy, pisałam mniej, aby przeczekać burzę. Jednak na przestrzeni tych 6 lat widzę, że blogowanie jest moją niczym nie wymuszoną pasją. Kocham to robić, poświęcanie czasu na pisanie nowych postów, robienie zdjęć czy udzielanie się w social mediach jest tym co lubię i chcę robić. Nawet zarywanie nocy nie jest dla mnie stratą czasu, więc chyba jest to prawdziwa miłość 🙂

 10. W połowie minionego roku przeżyłam prawdziwy kryzys blogowy i miałam myśli samobójcze (czytaj zamkniecie bloga). Jednak bardzo byłoby mi szkoda tej całej pracy i dotychczas poświęconego czasu. Miałam dość czasu na przemyślenia i wpadłam na pomysł rozszerzenia tematyki bloga. Kiedyś bardzo wzbraniałam się przed pisaniem na tematy lifestylowe, ale teraz czuję, że to jest takie naturalne, że blog ewaluuje i zmienia się tematyka. Pisałam szerzej o tym TUTAJ i TUTAJ.

W Wielkim Kufrze w 2017 roku mogliście przeczytać recenzje wartościowych książek na temat naturalnej pielęgnacji, prowadzenia domu bez szkodliwej chemii. Było też sporo porad z kategorii lifestyle i przepisy na smaczne i zdrowe potrawy. Przygotowałam i krok po kroku opisałam wiele receptur na naturalne kosmetyki. Blog w takiej postaci bardzo mi się podoba, wchodzę na swoją stronę z ogromną przyjemnością i ciągle czuję niedosyt. Czuję jakbym narodziła się na nowo i w głowie mam masę pomysłów na nowe posty. Teraz jest lekko, bez pisania na siłę, tak jak planowałam.

Czego życzę sobie na kolejne lata blogowania?

 1. Lekkości w pisaniu

 2. Mnóstwa pomysłów

 3. Tak wielkiej pasji do blogowania z jaką piszę teraz.

Mam też coś dla was!

Mam dla was zaproszenie  na Targi Naturalnych Kosmetyków – Ekocuda, które 17 i 18 marca odbędą się w Gdańsku na terenie Stoczni. Nie może was tam zabraknąć! Ja również tam będę, ponieważ Wielki Kufer jest patronem medialnym tego wydarzenia! 

Dlaczego warto?

Żyjemy w takich czasach gdzie stres i pęd życia mają negatywny wpływ na nasze życie. Przez złe nawyki szybciej się starzejemy, gorzej się czujemy i wyglądamy. Dlatego też warto przystanąć i zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w życiu. Oprócz zdrowego odżywiania ( więcej warzyw i owoców, mniej przetworzonej żywności) warto zastosować naturalną pielęgnację. Bycie EKO to już nie moda ani chwilowy trend. To już styl życia, który praktykuje coraz więcej osób. Szukamy zdrowej, niszowej i nieprzetworzonej żywności, uprawiamy sport, sprawdzamy składy kosmetyków. Jednak aby dokonywać świadomych wyborów pielęgnacyjnych, musimy wiedzieć, co nam pomaga, a co szkodzi. Właśnie dlatego odwiedzający Targi Naturalnych Kosmetyków Ekocuda mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, a także dostęp do ogromnej i zróżnicowanej oferty produktów – zarówno
pielęgnacyjnych, jak i kolorowych.

Podczas tych dwóch dni wydarzenia odbędą się warsztaty, wykłady, a przede wszystkim możliwość przetestowania, powąchania i zakupienia szerokiej gamy kosmetyków naturalnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, więc tym bardziej warto zarezerwować sobie czas. 

Ja osobiście jak i Organizatorzy serdecznie was zapraszamy! Będziecie?

 

 

 

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza pomoc w przeziębieniu, katarze czy bólu głowy – aromatyczne woski do kominków

Ostatnio doznałam olśnienia. Przeglądając Pinterest zobaczyłam białe kostki - identyczne jak te od białej czy gorzkiej czekolady. Był do kosmetyk...

Zamknij