URODA

Receptury Babci Agafii, Biała Agafia, Organiczny szampon rokitnikowy i odżywka do włosów – Objętość i puszystość

W sieci wciąż mało słyszy się o nowej serii kosmetyków Babuszki Agafii – serii Biała Agafia. Być może wynika to jeszcze z małej dostępności nowych kosmetyków. Ja mogę już coś niecoś powiedzieć, ponieważ zużyłam właśnie szampon i odżywkę z rokitnikiem. Kupując oba produkty usłyszałam od sprzedawcy same zachwyty nad tymi kosmetykami. Byłam więc jeszcze bardziej ciekawa czy to, co się o nich mówi, jest prawdą. Szampon i odżywka to seria objętość i puszystość. Mają więc za zadanie zwiększać optycznie ilość włosów na głowie. Jak się sprawdziły? Zapraszam na dalszą część wpisu.

Oba kosmetyki są zamknięte w smukłych plastikowych butelkach. Biały ze srebrnym i pomarańczowym wygląda bardzo elegancko i przyciąga spojrzenia. Kosmetyki pachną bardzo świeżo, mi przywołują na myśl maślane ciastka z nutą pomarańczy ( ale mi się skojarzyło 🙂 ). Produkty z rokitnikiem są przeznaczone do wszystkich rodzajów włosów, może więc sięgnąć po nie każdy. Organiczne ekstrakty i olejki z roślin syberyjskich przemawiają za tym, aby sięgnąć po te, a je inne kosmetyki do włosów. Biała Agafia to także kosmetyki z certyfikatami. Na opakowaniu widnieją znaczki Vegan, Ecocert, Cosmetique BIO Charte Cosmebio oraz informacja, że aż 97 % składników jest naturalnych, w tym 10% organicznych. Lubię kiedy producent w taki sposób informuje konsumenta o swoim produkcie. Od razu wiadomo ile natury w naturze :).

Tak prezentują się składy (po lewej szampon, po prawej odżywka). Klikając na zdjęcie – powiększysz je.

Szampon nie zawiera SLS, więc śmiało mogą po niego sięgnąć osoby uczulone na ten produkt. Dobrze myje włosy i przedłuża świeżość. Włosy są miękkie i pachnące, dobrze się układają. Używałam szampon w duecie z odżywką. W takim zestawieniu kosmetyki wzmacniają swoje działanie i efekt jest bardziej widoczny.

Odżywka jest gęsta i zużywa się dużo wolniej niż szampon. Ja nakładałam ją na same pasma w trakcie mycia i po chwili spłukiwałam. Włosy dużo łatwiej rozczesują się po jej użyciu, co jest szczególnie ważne jeśli macie długie włosy.

Czy szampon i odżywka zwiększają puszystość i objętość włosów?

Powiem tak, mam z natury dość gęste włosy. Obecnie są dość długie, sięgają łopatek. Bywają jednak szampony, które z moich pasm robią smętne strąki. Są i szampony, które potrafią świetnie zdopingować włosy i bez specjalnego układania na szczotkę wyglądają super. Taki efekt uzyskałam właśnie używając Białej Agafii. Włosy były odbite od skóry i świetnie się układały. Były sypkie, bardziej sprężyste, więc moim zdaniem szampon i odżywka spełniają swoje zadanie. Z szamponu i odżywki byłam bardzo zadowolona, więc polecam i Tobie. Daj znać czy znasz te kosmetyki lub czy po przeczytaniu mojej opinii sięgniesz po nie.

Ps. W zanadrzu mam jeszcze duet szampon i odżywka Biała Agafia z brzozą. Ciekawa jestem czy tak samo się sprawdzą.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Masaż – dlaczego warto się wybrać, jak przebiega i jak się do niego przygotować?

Zauważyłam pewną zależność. Dbamy o swoją zewnętrzną stronę, kupując nowe ubrania i kosmetyki, ale zapominamy o sobie jako o ciele...

Zamknij