URODA

Kosmetyki ze śluzem ślimaka

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o śluzie ślimaka zawartym w kremach złapałam się za głowę. No bo jak to nacierać się śluzem mięczaka? Wizja ta nie jest może zbyt kusząca, ale badania naukowe potwierdzają że działanie śluzu jest zbawienne dla skóry suchej, po zabiegach kosmetycznych i z problemami.

Według mojej wiedzy już Hipokrates wykorzystywał zmiażdżone ślimaki i kwaśne mleko, aby leczyć stany zapalne na skórze.

W latach 60. hiszpański onkolog kliniczny dr Iglesias poszukiwał składnika, który mógłby wspomóc leczenie skóry pacjentów chorych na raka, z zapaleniem skóry  lub poparzeniami wskutek promieniowania podczas leczenia. Podczas badań odkrył, że ślimaki mają swoistą zdolność do nadmiernej produkcji śluzu kiedy się skaleczą. Ta obronna wydzielina bardzo szybko regenerowała uszkodzenia na ciele ślimaków. Ślimaczy śluz ratunkowy różnił się jednak od tego zwykłego, który produkują, poruszając się.

Do podobnych wniosków doszli chilijscy hodowcy ślimaków, którzy zauważyli, że częsty kontakt z tymi mięczakami przyczynia się do wygładzenia i dobrego nawilżenia skóry dłoni. Ewentualne zadrapania i ranki na ich dłoniach bardzo szybko ulegały regeneracji.

W 1994 roku w USA badacze po wielu latach badań opatentowali recepturę pozyskiwania cennego śluzu. Substancja o nazwie CAS ® (Cryptomphalus aspersa) czyli wyciąg ze śluzu była początkowo wykorzystywana tylko w medycynie. Pacjenci chorzy na popromienne zapalenie skóry szybko wracali do zdrowia. Tym cennym składnikiem zainteresowali się kosmetolodzy i tak oto śluz zaczął być wykorzystywany w kosmetyce.

Jakie cenne składniki zawiera śluz ślimaka?

  • naturalną alantoinę, która przyśpiesza regenerację skóry
  • białka zbliżone do tych, które występują w ludzkiej skórze
  • kwas glikolowy ( sprzyja złuszczaniu naskórka)
  • witaminy A, C, E
  • kolagen
  • elastynę

Takie bogactwo składników stymuluje komórki ludzkiej skóry do regeneracji i odbudowy. Mucyna ślimaka chroni przed zakażeniem skóry, pomaga w regeneracji mikrouszkodzeń, stymuluje powstawanie kolagenu, łagodzi i regeneruje. Śluz składa się w ponad 90% z wody, więc zapewnia skórze doskonałe nawilżenie. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, po zabiegach kwasami, mezoterapii igłowej, ale także u osób z rozstępami i trądzikiem różowatym.

W jakich kosmetykach znajdziemy ten cudowny składnik? Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków ze śluzem ślimaka, zobacz co wybrałam dla ciebie:

 1. BRISCHE Gelee Mitza – krem regenerujący z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 50 ml, cena od 40 zł

2. DIET ESTHETIC Vit Vit – krem z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 50 ml, cena 59 zł

3. DIET ESTHETIC Vit Vit – żel do twarzy z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 50 ml, cena 59 zł

4. MIZON Black Snail – krem do twarzy z ekstraktem ze śluzu z ślimaka 90%, 75 ml, cena 133 zł

5.VIS PLANTIS Helix Vital Care – odmładzające serum do twarzy z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 30 ml, cena 34 zł

6. MIZON Multi Function Formula – krem BB ze śluzem ślimaka SPF 32, 50 ml, cena od 68 zł

7. VIS PLANTIS Helix Vital Care – odżywcze mleczko do ciała z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 500 ml, 17 zł

8. MISSHA Super Aqua Cell Renew Snail – krem BB z ekstraktem ze śluzu ślimaka, 45 g, cena 118 zł

Wybierając kosmetyki ze śluzem ślimaka warto zwrócić uwagę na zawartość aktywnego składnika. Im więcej mucyny w kremie czy mleczku tym lepiej.  Jak widać powyżej, rozpiętość cenowa jest ogromna, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie opisane kosmetyki dostępne są w sklepie internetowym iperfumy.pl, szukaj ich także stacjonarnie.

Stosowałaś kosmetyki ze śluzem ślimaka? Jakie masz doświadczenia? Ja się jeszcze nie odważyłam, ale chętnie wypróbuję coś w najbliższym czasie. A ty?

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Receptury Babci Agafii, Biała Agafia, Organiczny szampon rokitnikowy i odżywka do włosów – Objętość i puszystość

W sieci wciąż mało słyszy się o nowej serii kosmetyków Babuszki Agafii - serii Biała Agafia. Być może wynika to...

Zamknij