URODA

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów? Poradnik

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, prawdopodobnie opierasz się na takich czynnikach, jak rozpoznawalność marki, wygląd butelki czy cena. Jednak dobór odpowiednich produktów znaczy o wiele więcej. Odpowiednie kosmetyki to pierwszy i najważniejszy krok do uzyskania pożądanego wyglądu lub fryzury. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić!

Oceń swój typ włosów!

Poświęć chwilę, aby poznać swój typ włosów. Będzie to dla Ciebie punkt wyjścia do znalezienia skutecznych produktów i praktyk pielęgnacyjnych. Zapewne wiesz, że włosy można podzielić na proste, falowane i kręcone. Pod względem gęstości występuje podział na gęste lub cienkie. Szukając odpowiednich kosmetyków, musisz wziąć pod uwagę także wszelkie stosowane na nich zabiegi (koloryzacja, rozjaśnianie, częste działanie wysoką temperaturą), ponieważ istotnie wpływają one na kondycję włosa.

Kolejnym krokiem będzie ocena porowatości. Jest ona miarą tego, w jakim stopniu włosy wchłaniają i zatrzymują wilgoć. Istnieją trzy typy – niska, średnia i wysoka. Najlepszym sposobem na określenie porowatości jest to, jak szybko włosy wchłaniają wodę. Im wolniejszy proces zasysania wody, tym niższa porowatość. Jeśli natomiast Twoje włosy szybko wchłaniają wodę i równie szybko stają się suche, wskazuje to na wysoką porowatość.

Zastanów się, jakich produktów potrzebujesz!

Absolutnie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji włosów to:

  • „codzienny” szampon – używany do rutynowego mycia, który subtelnie oczyszcza skórę głowy z codziennych zanieczyszczeń, np. ziołowy szampon CAMELEO HERBAL.
  • oczyszczający szampon – mocno działający szampon, stosowany do głębokiego oczyszczania, np. naturalny szampon do włosów YOPE Świeża Trawa. W zależności od potrzeb powinno używać się go ok. 1-2 razy w tygodniu.
  • odżywka „codzienna” lub do spłukiwania – stosowana przy codziennym myciu włosów, np. nabłyszczająca odżywka octowa BARWA. Najlepiej nakładać ją od linii uszu do końcówek. Nałożona na skórę głowy może prowadzić do szybszego przetłuszczania się.
  • głęboka odżywka – stosowana jest jako dodatkowy produkt nawilżający i regenerujący mieszki włosowe, np. regenerująca odżywka jajeczna BARWA. Idealna do włosów ze skłonnością do przesuszania. Należy ją dokładnie nałożyć i pozostawić na włosach do 20 minut.
  • serum/olejek – nałożony na końcówki, działa jak warstwa ochrona przed niszczeniem i rozdwajaniem, np. Marion Hair Line Fluid na końcówki z olejem arganowym.

Wiesz już, jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów są obowiązkowym wyposażeniem kosmetyczki. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej zadbać o włosy, możesz sięgnąć dalej – po peelingi, wcierki, maski i wiele innych.

Zdrowa stylizacja włosów

Jeśli zdarza Ci się stylizować włosy przy użyciu wysokiej temperatury, spray chroniący przed ciepłem jest absolutnym niezbędnikiem, np. Marion Termoochrona Spray dodający włosom objętości. Chroni on przed uszkodzeniem przez bezpośrednie działanie ciepła z lokówki czy prostownicy. Wystarczy przed stylizacją na gorąco spryskać włosy od nasady aż po końce.

Jakie są jeszcze niezbędne kosmetyki do pielęgnacji włosów? Jeśli jesteś posiadaczką kosmyków kręconych, to powinnaś zainteresować się ich specjalną ochroną. Droga do idealnych loków czy fal to metoda prób i błędów. Aby ułatwić proces stylizacji, warto zainwestować w dedykowane do tego produkty. Należą do nich:

  • żel do stylizacji – w zależności od używanego produktu, daje mocny lub delikatny efekt. Wszystkie zapewniają jednak zauważalną teksturę i połysk, np. mocny żel do włosów Delia.
  • mus/pianka – dodająca włosom tekstury i objętości, pomaga uwydatnić loki. Co więcej, nie pozostawia uczucia lepkości ani grudek, np. pianka do włosów Volume Care.
  • balsam utrwalający – świetnie nadaje się do stosowania z zestawami wałków i do stylizacji za pomocą suszarki, gdy potrzebne jest mocniejsze utrwalenie.

Po jakim czasie zobaczysz efekty?

Spektakularnych rezultatów nie zauważysz z dnia na dzień – chociaż działanie maseczek i niektórych produktów do stylizacji możesz zobaczyć natychmiast. Przyzwyczajenie się włosów do nowych produktów wymaga czasu. Może to zająć od tygodnia do nawet miesiąca (w przypadku silnie zniszczonych pasm). Prawidłowo dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów są pierwszym krokiem do zdrowych i pięknych kosmyków! Wszystkie zaprezentowane produkty odnajdziesz na stronie greenmadam.pl.

Sprawdź wszystkie produkty do włosów pod adresem: https://greenmadam.pl/pielegnacja-wlosow 

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Catering dietetyczny, komu się sprawdzi?

Catering dietetyczny to bardzo korzystna opcja dla osób, które chcą się odchudzić, jednak nie mają czasu na codzienne gotowanie. Za...

Zamknij