PORADY

O czym dobrze wiedzieć wybierając lodówkę?

Osobom, które dopiero co zakończyły budowę od podstaw lub też renowację własnej przestrzeni mieszkalnej wydawać się może, że wyposażenie własnych czterech ścian nie będzie stanowiło choćby najmniejszego problemu – nic bardziej mylnego! Przy zakupie niemalże każdego komponentu, który będzie miał nam służyć przez kolejne miesiące lub lata wziąć musimy pod uwagę liczne czynniki i zmienne, tak aby upewnić się, że będziemy usatysfakcjonowani nabytkiem, na który niejednokrotnie wydać musieliśmy niemałą sumę pieniędzy. Podobnie ma się także sytuacja podczas zakupu lodówki – zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne kuszą nas ogromem dostępnych modeli, z których to każdy wyróżnia się co najmniej kilkoma funkcjonalnościami, których ze świecą szukać u konkurencji. Jak więc dokonać właściwego zakupu? Temu zagadnieniu poświęcimy dzisiejszy artykuł. Serdecznie zapraszam do zaznajomienia się z jego treścią.

Nie tylko cena

Pamiętać musimy przede wszystkim, że choć cena jest dla wielu z nas czynnikiem decydującym, to nie powinna być ona jedynym aspektem wpływającym na to, czy zdecydujemy się sięgnąć po produkt danej firmy, czy też będziemy kontynuować nasze poszukiwania wymarzonego produktu spełniającego wszystkie pokładane w nim oczekiwania w stu procentach.

Warto przeglądając oferty sklepów internetowych lub też zapoznając się z urządzeniami dostępnymi na stanie w sklepie stacjonarnym sprawdzić jaką dana lodówka legitymuje się pojemnością użytkową i jaką klasą energetyczną się charakteryzuje. Ostatni z aspektów jest niezwykle istotny, bowiem to właśnie od niego uzależnione są koszty eksploatacji urządzenia jakie ponosić będziemy każdego miesiąca.

Im lepsza klasa energetyczna lodówki, tym oczywiście wyższa jej cena…ale także mniejsze zapotrzebowanie produktu na energię elektryczną, co wysoce korzystnie przełoży się na wysokość rachunków za prąd. Oznacza to, że pomimo, iż początkowa cena nabycia lodówki wydawać się może nieco wygórowana, to produkt taki zwróci się nam w zaledwie kilka kolejnych lat eksploatacji.

Dlatego właśnie tak ważnym jest, aby nie dać się odstraszyć początkową ceną i być w stanie zauważyć funkcje urządzenia, które mogą sprawić, iż będzie on strzałem w dziesiątkę w ujęciu długoterminowym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z jednej z wielu promocji lub też sezonowych wyprzedaży, dzięki którym będziemy w stanie stać się szczęśliwymi posiadaczami wymarzonej lodówki jednocześnie nie drenując przy tym naszego domowego budżetu!

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Dwoma najpopularniejszymi rodzajami lodówek są te wolnostojące oraz modele przystosowane do zabudowy kuchennej. Pomimo, że te drugie mogą się nam wydawać o wiele lepszym rozwiązaniem podczas podziwiania ich na sklepowej wystawie, to pamiętać musimy, że aby prezentowały się one równie ekskluzywnie w naszej kuchni, dysponować musimy pewnymi urządzeniami dodatkowymi, spośród których wymienić należy przede wszystkim wydajny system wentylacyjny oraz chłodzący.

Jeżeli nie uwzględnimy ich w tworzonym wystroju kuchennym, musimy mieć świadomość dużego ryzyka jakie wiąże się z takim zaniedbaniem – nieodpowiednio wyposażona lodówka do zabudowy może w pewnych sytuacjach ulec uszkodzeniu. Jest to szczególnie groźne w przypadku, gdy lwia część elementów w naszej kuchni nie pozwala na wentylację takiej lodówki. Szkody mogą wtedy okazać się o wiele bardziej dotkliwe niż początkowo sądziliśmy.

Powyżej wymienione aspekty sprawiają, że duża liczba konsumentów decyduje się na krok w stronę rozwiązania standardowego, a więc urządzenia wolnostojącego, które to nie wymaga żadnych dodatków czy akcesoriów wspomagających jego działanie, by funkcjonować bez jakichkolwiek zakłóceń przez długi okres czasu. Co prawda, nie będzie się ona nadawała do zabudowy, jednakże jeżeli dysponujemy niewielką kuchnią lub też nie zamierzamy decydować się na nadmiernie wymyślne rozwiązania z dziedziny wystroju wnętrz, to możemy być niemalże pewni, że zakup taki okaże się w stu procentach wystarczający.

Pomimo, że jeszcze do niedawna były one projektowane przede wszystkim z myślą o aspektach użytkowych, to obecnie lodówki wolnostojące pełnić mogą także funkcje dekoracyjne. Tak, to prawda! Teraz to one mogą stanowić elegancki element aranżacji pomieszczenia, w którym się znajdują…a wszystko to za sprawą ciekawych połączeń kolorów, ekskluzywnych zdobień, czy też przywodzących na myśl filmy science-fiction paneli dotykowych, dzięki którym możemy dostosować funkcje wyrobu do naszych osobistych potrzeb. Można więc bez cienia wątpliwości stwierdzić, że obecnie producenci łączą przyjemne z pożytecznym!

Podsumowanie

Jak więc doskonale widać po lekturze dzisiejszego wpisu, nabycie produktu, który nie tylko będzie nam służył przez wiele kolejnych lat ale i idealnie wpisze się w specyfikę naszej przestrzeni mieszkalnej, użytkowej lub biurowej jest nie lada wyzwaniem. Mam nadzieję, że dzięki przedstawionym przez nas wskazówkom oraz wyszczególnionym aspektom, na które należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, żaden z czytelników nie będzie miał nadmiernych problemów z nabyciem dostosowanej do jego potrzeb lodówki – czy to w sklepie internetowym czy też w jego stacjonarnym odpowiedniku! Jednak w razie wątpliwości, więcej informacji można znaleźć w artykule Jak kupić dobrą lodówkę, gdzie temat ten jest bardziej rozwinięty.

  • Dorkus

    My, z racji powiększenia rodziny od ostatniego zakupu, kierowaliśmy się głównie pojemnością 😉 Mamy teraz nowego electroluxa multispace’a, choć gdyby nie awaria poprzedniczki pewnie byśmy się jeszcze trochę zbierali z zakupem. Na razie jesteśmy zadowoleni 😉

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów? Poradnik

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, prawdopodobnie opierasz się na takich czynnikach, jak rozpoznawalność marki, wygląd butelki czy cena. Jednak dobór...

Zamknij