PORADY,  STYL ŻYCIA,  URODA

Jak się wyciszyć i odzyskać spokój.

od miesiąca wszyscy żyjemy tym samym. Lęk, niepewność, niedowierzanie. To co się dzieje w Ukrainie przeraża. Mimo, że nie oglądam telewizji i mocno ograniczam dopływ wiadomości do siebie, mam wrażenie że jestem ciągle na bieżąco ze wszystkimi złymi i paraliżującymi informacjami.

Każdy z nas inaczej chłonie i rozkłada na czynniki pierwsze te informacje. Ja szukam ukojenia i wyciszenia, ograniczam dostęp i zajmuję głowę tym co pozytywne. Inaczej nic bym nie  mogła zrobić, byłabym sparaliżowana strachem a przecież mam dzieci i męża, prowadzę manufakturę Rosa.Panna Poranna i mam obowiązki w domu.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy post. Jak sobie pomóc, wyciszyć się, zmienić tok myślenia. Jak powrócić na dotychczasowe tory działania i złapać balans.

1. Medytacja i wyciszenie

Zamiast ciągłych nowinek z radia i telewizji wybieram medytacje wyciszające i relaksującą muzykę. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy sięgnąć po nagrania na Youtube. Serdecznie polecam medytacje z Małgorzatą Mostowską np. tą na stres i trudne czasy lub tą dla początkujących. Sesja 10-15 minut potrafi zdziałać naprawdę wiele, a wystarczy tylko wygodna pozycja i kawałek miejsca. Medytacji Małgosi słucham od kilku lat. Nie raz były dla mnie wsparciem w trudnym czasie, pomogły zmienić nastawienie i uspokoić myśli.

Muzyka relaksacyjna z kolei pomaga mi się skupić na pracy lub wyciszyć na spacerze. Tu także sięgam po Youtube. Wystarczy wpisać w wyszukiwanie hasła: „muzyka relaksacyjna”, „muzyka na stres” i wybrać te fragmenty, które najbardziej nam odpowiadają.

2. Dziennik wdzięczności

Od jakiegoś czasu prowadzę dziennik wdzięczności. Zapisuję w nim małe i duże rzeczy, które są dla mnie ważne, za które jestem wdzięczna. To często bardzo błahe sprawy takie jak spacer z rodziną, zachód słońca, piękne widoki za oknem czy dobra kawa. Dzięki temu zauważam jak wiele mam i staram się żyć tu i teraz. Nie wybiegam w przyszłość, której nie znam. Nie snuję dalekich planów i nie rozmyślam o przeszłości. Wdzięczność za nawet małe i błahe rzeczy sprawia, że czuję się szczęśliwa, spokojna i zaopiekowana. To ważne kiedy na świecie tyle chaosu i niewiadomych.

3. Automasaż

Dotyk jest ogromnie ważny. Daje nam poczucie bezpieczeństwa, koi i utula. To dlatego dziecko, które zrobi sobie krzywdę, przytulone przez drugiego człowieka przestaje płakać. Czuje się bezpieczne, otulone i ukojone. Masaż w salonie masażu jest świetnym rozwiązaniem, ale nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić. Istnieje jednak automasaż czyli masaż, który wykonujemy samodzielnie na swoim ciele. Wystarczy olej bazowy do masażu i ręcznik. O tym jak wykonać taki masaż pisałam na blogu manufaktury – KLIKNIJ ABY POZNAĆ KROK PO KROKU AUTOMASAŻ.

4. Domowe SPA

Żyjąc w biegu często powtarzamy: Nie mam czasu dla siebie! Dom, rodzina, dzieci, kariera… Ale gdyby się zatrzymać i zobaczyć ile czasu spędzamy w Internecie scrollując media społecznościowe, nagle by się okazało, że mamy sporo wolnego czasu tylko nieodpowiednio nim zarządzamy. Zatrzymaj się i wyznacz chociaż 15 minut tylko dla siebie. Może odpowiednim czasem będzie wieczór kiedy dzieci już śpią, a może wstaniesz 20 minut szybciej by zadbać o siebie. Uwierz, że naprawdę warto! Domowe SPA działa nie tylko na skórę, ale i na zmysły. Czujemy się spełnieni, zadbani, wzrasta nasza pewność siebie. Poniżej przedstawiam 2 przepisy: na maseczkę do twarzy i olejowe serum, które możesz aplikować na twarz, szyję i dekolt na noc.

Maseczka do twarzy:

Do miseczki wsyp 2 płaskie łyżeczki pomarańczowej glinki i dodaj 2 łyżeczki wody. Mieszaj energicznie aż do uzyskania gładkiej masy ( konsystencja kremu lub pasty do zębów). Jeśli maseczka jest za mało plastyczna dodaj jeszcze odrobinę wody. Na koniec dodaj 1 łyżeczkę oleju z naszej oferty np. z malin, orzechów laskowych. Gotową maseczkę przełóż do słoiczka.

Powstałą maseczkę nakładaj 2 razy w tygodniu na oczyszczoną skórę i odczekaj 10-15 minut. Po upływie 15 minut zmyj maseczkę z twarzy kolistymi ruchami i nałóż krem.

Data ważności: maksymalnie 3 tygodnie, przechowywanie: lodówka.

***

Olejowe serum na noc:

Do buteleczki odmierz równe ilości 2-3 wybranych olejów. Wybierz te, dopasowane do potrzeb Twojej skóry. Zamknij buteleczkę i wstrząśnij. Serum olejowe jest gotowe do użycia. Aplikuj serum bezpośrednio na twarz po wieczornej pielęgnacji lub dodaj kilka kropel do kremu na noc.

Przeczytaj ten post na blogu Rosy, aby dobrać oleje do Twoich potrzeb – KLIK

Data ważności: do 6 miesięcy, przechowywanie: suche, chłodne miejsce.

5. Zrób dla siebie coś wyjątkowego

Chcąc odzyskać utracony balans zrób dla siebie coś co odkładałaś/eś do tej pory na później. Być może będzie to ważne spotkanie z kimś bliskim, może dawno nieczytana książka. A może po prostu chwila ciszy sam na sam ze sobą czy kubek gorącej herbaty na tarasie o poranku. Celebruj ten czas, chłoń każdą chwilę, a zobaczysz, że Twój oddech wyrówna się i powróci spokój. 

Mam nadzieję, że tym listem zainspirowałam Cię do tego, aby znaleźć chwilę dla siebie, oderwać się od natłoku informacji i zająć głowę pozytywnymi rzeczami.

Podziel się swoimi sposobami na złapanie równowagi.

Przesyłam moc dobrej energii.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak dobrać olej do typu cery?

Zastanawiasz się który olej kosmetyczny będzie dla Ciebie odpowiedni? Masz obawy, że ten czy inny olej będzie cię zapychał lub...

Zamknij