STYL ŻYCIA

Jak zostać dawcą szpiku lub krwi dla osób chorych na białaczkę lub nowotwór? Moja przygoda z fundacją DKMS

Kiedyś regularnie oddawałam krew. Potem zaczęłam się zastanawiać nad pójściem o krok dalej. Decyzja o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku lub krwi dla osoby chorej na białaczkę lub nowotwór nie jest prosta. Bo co jeśli znajdzie się mój bliźniak genetyczny i zostanę poproszona o oddanie szpiku? Co wtedy? Przecież nie mogę się już wycofać, bo odbiorę nadzieję osobie chorej na wyzdrowienie. Uważam jednak, że po to zostaliśmy stworzeni, aby dzielić się tym co zostało nam dane. Dziś ty potrzebujesz pomocy, jutro ja mogę jej potrzebować. Jak więc zostać potencjalnym dawcą? Jakie są procedury?

Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku lub krwi?

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z rejestracją w systemie fundacji DKMS nagrałam film. Opowiadam w nim swoją historię oraz wyjaśniam krok po kroku cały proces rejestracji.

 Mój proces rejestracji dobiegł do końca i otrzymałam kartę z numerem identyfikacyjnym dawcy. Jestem więc zapisana w bazie fundacji DKMS jako potencjalny dawca. Jeśli mój bliźniak genetyczny będzie potrzebował pomocy, fundacja skontaktuje się ze mną.

Jestem ciekawa czy ty również myślałaś/eś nad tym, by dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku i krwi fundacji DKMS?

  • Myślałam kiedys o tym, ale ze względów zdrowotnych nie mogę być dawcą 🙁

  • Bardzo przydatny wpis 🙂

  • Przydatny wpis. Ja mam zwykle słabe wyniki badań

  • Ja kiedyś miałam podejście do oddawania krwi, ale nic nie leciało praktycznie, więc w końcu się nie udało 🙁 Od tego czasu nie byłam, ale boję się ponownie spróbować

    • Hm… nie spotkałam się z tym nigdy. Może pielęgniarka źle wkłuła igłę?

      • Niby dobrze, jeszcze tą igłą próbowała przestawić, a to urządzenie pikało i niby spłynęło odrobinę, ale za mało. Nie wiem, ale mam lekką traumę, a teraz nie wiem czy mogę oddawać krew, musiałabym spróbować 🙂

  • Słyszałam wielokrotnie i znam takie osoby, ale sama nie zostałam dawcą jeszcze.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maseczkowe SPA – 4 oczyszczające maseczki do twarzy, które zrobisz sama w domu

Wiosna już w pełni, a Ty chodzisz wiecznie niewyspana, zabiegana i nie masz czasu dla siebie? Zatrzymaj się, weź dwa...

Zamknij