Kiedyś regularnie oddawałam krew. Potem zaczęłam się zastanawiać nad pójściem o krok dalej. Decyzja o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku lub krwi dla osoby chorej na białaczkę lub nowotwór nie jest prosta. Bo co jeśli znajdzie się mój bliźniak genetyczny i zostanę poproszona o oddanie szpiku? Co wtedy? Przecież nie mogę się już wycofać, bo odbiorę nadzieję osobie chorej na wyzdrowienie. Uważam jednak, że po to zostaliśmy stworzeni, aby dzielić się tym co zostało nam dane. Dziś ty potrzebujesz pomocy, jutro ja mogę jej potrzebować. Jak więc zostać potencjalnym dawcą? Jakie są procedury?

Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku lub krwi?

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z rejestracją w systemie fundacji DKMS nagrałam film. Opowiadam w nim swoją historię oraz wyjaśniam krok po kroku cały proces rejestracji.

 Mój proces rejestracji dobiegł do końca i otrzymałam kartę z numerem identyfikacyjnym dawcy. Jestem więc zapisana w bazie fundacji DKMS jako potencjalny dawca. Jeśli mój bliźniak genetyczny będzie potrzebował pomocy, fundacja skontaktuje się ze mną.

Jestem ciekawa czy ty również myślałaś/eś nad tym, by dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku i krwi fundacji DKMS?

(Visited 31 times, 1 visits today)