Postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym i czytam blogi, oglądam vlogi w obcych językach! O tym, że nauka języków jest potrzebna każdy z nas wie. Im więcej i lepiej nimi władamy, tym mamy większą pewność siebie, większe możliwości i świat stoi przed nami otworem. Niestety żmudne wkuwanie słówek potrafi skutecznie zniechęcić. Czytanie książek w obcym języku brzmi już lepiej, ale najciekawsze wydaje mi się czytanie lub oglądanie krótkich artykułów czy filmów. Zawsze znajdziemy na to czas, możemy czytać i oglądać to co nas interesuje, a nowe słówka i zwroty same wchodzą do głowy. Takie możliwości dają nam zagraniczne blogi i kanały na You Tube. Co czytam i oglądam i w jakich językach?

Bardzo dobrze znam 2 języki obce: rosyjski i angielski. Na tyle dobrze, aby móc swobodnie słuchać i oglądać filmy, czytać książki i porozumiewać się z obcymi ludźmi.  Kiedyś świetnie znałam niemiecki, niestety zarzuciłam dalszą naukę na rzecz rosyjskiego i bardzo tego żałuję. W dorosłym życiu już ciężko znaleźć czas na intensywną naukę, ale ciągle uważam, że ta furtka nie została jeszcze zamknięta. Szukam dobrego lektora niemieckiego i mam zamiar powrócić do nauki tego języka.

Aby jeszcze lepiej umieć angielski i rosyjski czytam zagraniczne blogi i oglądam vlogi o tematyce, która mi odpowiada. Są to głównie kanały urodowe, o DIY kosmetycznym, blogi kulinarne, lifestylowe czy też materiały z podróży. Tematyka jest lekka, dla mnie bardzo wciągająca, więc uważam, że nauka tym sposobem to sama przyjemność. Słówka wchodzą same do głowy, nie muszę się zmuszać, aby obejrzeć film na You Tube czy przeczytać artykuł. Poza tym poznaję zwyczaje i kulturę tych osób. Co szczególnie polecam?

Vlogi rosyjskie i angielskie

Lisa on air

To Rosjanka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Na swoim kanale opowiada o kosmetykach, zakupach i życiu za oceanem. Mówi wyraźnym, ciepłym głosem, bardzo dobrze się jej słucha. Potrafi ciekawie opowiadać, więc często łapię się na tym, że zamiast jednego filmiku oglądam już trzeci. 🙂

Estonianna

Czyli Anna Ovsjankina, prowadzi kanał na You Tube w języku rosyjskim,  zatytułowany Estonianna.  Jej filmy to głównie lifestyle, parenting i makijaże. Lubię w niej lekkość, różnorodną tematykę.

Cambria Joy

 

 

Cambria prowadzi vloga po angielsku. Porusza tematykę związaną ze zdrowym stylem życia, motywuje do działania, pomaga w lepszej organizacji. Jest niesamowicie pozytywną osobą. Vlog prowadzi bardzo ciekawie, mówi szybko, ale naprawdę wyraźnie. Jeśli twój angielski nie jest na najlepszym poziomie – nic nie szkodzi! Obejrzyj kilka filmów Cambrii, na pewno wiele zrozumiesz.

Blogi rosyjskie i angielskie

Beauty Insider

Tą stronę znalazłam przez przypadek w sieci już jakiś czas temu. Makijaże, pielęgnacja ciała i tematy lifestylowe to główna tematyka tego bloga. Podoba mi się rzetelność i wyczerpanie tematu w postach. Są wypowiedzi ekspertów, tematy na topie. Widać, że dziewczyna śledzi nowinki i chce być na bieżąco.

Hello Glow

To mój ukochany zagraniczny blog. Pisze go w języku angielskim Stephanie. Blog jest o naturalnej pielęgnacji, zdrowym stylu życia, celebrowaniu codzienności. Uwielbiam każdy wpis na tej stronie, newsletter czytam po kilka razy i wszystko mi się tutaj podoba. Jest tak czysto, przejrzyście, no pięknie tak! Zaglądam codziennie w nadziei, że pojawił się nowy wpis. Czy to jest normalne?

Ciekawi mnie czy ty również czytasz zagraniczne blogi. Polecisz coś?

(Visited 46 times, 1 visits today)