To serum zapowiadałam w Social Media już kilkukrotnie, ale na blogu pojawia się dopiero dziś. Co je wyróżnia? Przede wszystkim lekkość, bo nie jest to serum olejowe a żelowe. Po drugie ilość składników – ma ich tylko 3, a po trzecie to, że serum możecie zrobić samodzielnie w domu, bo dziś w tym poście znajdziecie kompletny przepis jak je zrobić.

Olejowe sera na twarz nakładam często, ale mam też ochotę na coś lekkiego, szybko wchłaniającego się. Taką potrzebę czuję przede wszystkim wtedy, kiedy wykonuję peeling kawitacyjny ( o urządzeniu, które dostałam na Gwiazdkę i całym zabiegu napiszę innym razem). Po zabiegu nie chcę dostarczać skórze składników odżywczych w formie oleju, a jedynie nawilżyć ją czymś delikatnym. Wtedy właśnie sięgam po serum żelowe. 

Jako, że jestem posiadaczką cery mieszanej potrzebuję czegoś lekkiego, niezapychającego i takie właściwości pełnią np. oczar i prawoślaz. Te zioła są składnikiem serum. Można je kupić np w sklepie internetowym Manufaktura Kosmetyczna. Są one w postaci ekstraktu w glicerynie. Do tego serum dodałam także kwas hialuronowy, aby serum było jeszcze bardziej lekkie i miało żelową konsystencję.

Jak wykonać serum żelowe do cery mieszanej?

Składniki:

  • 4 ml ekstraktu w glicerynie z oczaru
  • 4 ml ekstraktu w glicerynie z prawoślazu
  • 42 ml kwasu hialuronowego 1,5%
  • butelka 50 ml z pipetką

Za pomocą zlewki lub strzykawki odmierzamy poszczególne składniki i wlewamy do buteleczki. Zakręcamy i mieszamy. I voila. Serum żelowe jest gotowe. Idealne po zabiegach złuszczających (peelingi, kwasy) oraz w te dni, kiedy nie mamy ochoty na ciężki krem czy oleje.

(Visited 63 times, 1 visits today)