PORADY

Olej nierafinowany rzepakowy – odkryj go na nowo

Olej rzepakowy jest nieodłącznym elementem wielu dań. Z reguły wykorzystuje się go do smażenia potraw, ale niektórzy dodają go również do sałatek czy kasz. Ale czy wiesz, że odpowiedni olej rzepakowy może dodać posiłkom mnóstwo wartości odżywczych, jak również urozmaicić ich smak? Wystarczy tylko wybrać produkt nierafinowany i tłoczony na zimno.

Olej nierafinowany rzepakowy – czym różni się od tego, który masz w swojej kuchni?

Proces obróbki wyraźnie wpływa na właściwości wielu produktów. Nawet jeśli pochodzą z tego samego surowca, ale wyprodukowano je inną metodą, mogą smakować i wyglądać zupełnie inaczej. Dotyczy to w szczególności olejów. Producenci, którzy chcą zaoszczędzić, rafinują oleje, by zyskać więcej płynu z tej samej ilości rzepaku. Niestety to sprawia, że surowiec traci swoje dobroczynne właściwości. Rafinowanie stało się popularne do tego stopnia, że wiele osób nawet nie wie, jak powinien smakować i pachnieć naturalny olej rzepakowy. Nierafinowany olej rzepakowy tłoczony na zimno posiada delikatny orzechowo-słonecznikowy posmak oraz mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Należą do nich przede wszystkim wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze z grupy tokoferoli oraz witaminy K i A.

Olej rzepakowy od producenta – sposób na urozmaicenie swojej diety

Stosując olej nierafinowany rzepakowy, możesz naprawdę urozmaicić swoją dietę. Dzięki niemu Twoje posiłki zyskają właściwości pozytywnie wpływające na organizm. Olej rzepakowy tłoczony na zimno pomaga bowiem w utrzymaniu zdrowej skóry, opóźnia procesy starzenia, obniża ryzyko wystąpienia nowotworów i cukrzycy, jak również wspomaga koncentrację. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat na stronie https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-rzepakowy-tloczony-na-zimno/. Nierafinowany olej rzepakowy od producenta nadaje się do smażenia pieczenia i gotowania, ponieważ posiada wysoką temperaturę dymienia. Najlepiej jednak stosować go na zimno, jako dodatek do sałatek, sosów, kasz czy kanapek. To świetny sposób na wprowadzenie nowych smaków do swojego jadłospisu.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szukamy Ambasadorek – Rosa.Panna Poranna

Rok temu w lipcu moja Manufaktura Rosa. Panna Poranna rozpoczęła swoją działalność. Dziś mamy dla Was super niespodziankę! Przeczytajcie! Szukamy...

Zamknij