PORADY

Co kupić na Dzień Babci i Dziadka? Prezentownik 2019

Styczeń to czas kiedy jeszcze nie ochłonęliśmy po świętach i Sylwestrze, a już warto pomyśleć o Dniu Babci i Dziadka. Lepiej podejść do tematu zawczasu, bo jeśli chcemy wymyślić coś kreatywnego i niebanalnego, to nie warto tego zostawiać na ostatnią chwilę. Oczywiście można kupić pudełko czekoladek czy kwiaty, albo kubek czy poduszkę z wydrukowanym naszym zdjęciem. Jednak ja staram się zawsze wymyślić coś innego, niespotykanego. Po przeczytaniu książki Rzeczozmęczenie dochodzę do wniosku, że najlepiej podarować coś praktycznego co będzie wykorzystane lub, tak jak radził autor tej książki, podarować przeżycia i miłe wspomnienia. Przygotowałam dla ciebie prezentownik na Dzień Babci i Dziadka właśnie w zgodzie z tą ideą, być może właśnie tu znajdziesz pomysł na prezent dla swoich dziadków?

 • Sesja zdjęciowa

Moja znajoma fotografka pokazała mi kiedyś fantastyczne zdjęcie, na którym były 4 kobiety: prababcia, babcia, mama i wnuczka. We 4 wybrały się na sesję, aby dobrze się bawić i mieć super wspomnienia. Na taką sesję można wybrać się całą rodziną i wykonać zdjęcia w różnych przebraniach. W sieci dostępnych jest wiele gadżetów do sesji – papierowe okulary, wąsy, maski. Można ją zorganizować w domu lub wybrać się do profesjonalnego fotografa. W sieci jest wiele ofert fotografów, którzy za niewielką cenę mogą przygotować taką sesję. Dobra zabawa gwarantowana i wspomnienia na długie chwile. Mi taki prezent się podoba, a tobie?

 • Fotoksiążka

Jeśli sesja zdjęciowa w twoim przypadku jest niemożliwa, może warto przygotować fotoksiążkę ze wspólnymi zdjęciami jako prezent na Dzień Babci i Dziadka? Na pewno wspólnie z babcią czy dziadkiem przeżyliście nie jeden wyjazd i macie zdjęcia, które wypełnią karty fotoksiążki. Taka papierowa wersja zdjęć jest bardziej trwała i łatwiejsza w oglądaniu. Zdjęcia nie gniotą się i właściwie nie sposób ich zniszczyć, co często ma miejsce w przypadku zwykłych wydrukowanych pojedynczych fotografii. Fotoksiążka nie kosztuje dużo, a jest zawsze trafionym i pełnym emocji prezentem. Można je przygotować np. w Printu.pl Gotowe szablony ułatwią projektowanie książki, a efekt na pewno ucieszy babcię i dziadka.

 • Masaż / Pakiet zabiegów rehabilitacyjnych

Wiele starszych osób narzeka na ból w krzyżu czy kolanie. W pewnym wieku każdemu co dolega. A to ból pleców, a to kolan czy biodra. Może więc nie warto czekać aż coś złego się zadzieje i będziemy musieli chodzić na rehabilitację by w ogóle odzyskać zdrowie. Taki masaż czy pakiet ćwiczeń z fizjoterapeutą możemy wykupić prywatnie bez skierowania. Być może dzięki niemu nasz senior poczuje się lepiej i włączy ćwiczenia do codziennego planu dnia? 

 • Zabieg u kosmetyczki / pobyt w SPA

Babcie i dziadkowie poświęcają się dla dzieci i wnuków, a sami rzadko kiedy robią coś dla siebie. Często nie mają funduszy na przyjemności, a Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja, by podarować im trochę przyjemności. Tutaj dobrym pomysłem będzie zabieg u kosmetyczki, wizyta w SPA albo masaż w profesjonalnym gabinecie. Chwila relaksu na pewno ich odpręży, a wrażenia będą niezapomniane.

 

 • Wspólnie spędzony czas (spacer, gotowanie)

Jeśli twoi dziadkowie mieszkają daleko, myślę że dobrym prezentem będzie odwiedzenie ich i wspólnie spędzony czas na spacerze czy gotowaniu. Wspólnie spędzone chwile zawsze miło się wspomina, tym bardziej jeśli na co dzień nie ma okazji do tego. Razem przygotowane pierogi czy spaghetti na pewno będą smakować lepiej, bo włożycie w to całe serce i wiele miłości.

 • Bilet do teatru, filharmonii czy kina

Starsze osoby często zamykają się w domach pod pozorem gotowania i opieki nad wnukami. Warto więc zadbać o ich rozwój kulturalny i zaprosić do kina czy teatru. Będzie to okazja do wyjścia z domu i spędzenia czasu w inny, ciekawszy niż siedzenie przed telewizorem, sposób.

 • Ciśnieniomierz / Sprzęt medyczny

Mimo, że jestem młodą osobą sama czasem korzystam z ciśnieniomierza. Wahania ciśnienia, stres, przemęczenie czy leki mają na nas duży wpływ. Warto mieć przy sobie ciśnieniomierz, aby w chwilach złego samopoczucia sprawdzić ciśnienie. Ja korzystam z aparatu polskiej firmy Diagnosis. Elektroniczny wyświetlacz ułatwia odczyt pomiaru. Rękaw jest regulowany, więc z aparatu może korzystać cała rodzina. Dodatkowo mój model może działać zarówno po kablu jak i na baterie. Mogę zabrać go także na wyjazd, ponieważ producent dołączył do sprzętu pokrowiec. Jestem zadowolona z dokonanego wyboru, więc jeśli twoi dziadkowie nie mają ciśnieniomierza, może warto postawić na ten rodzaj prezentu? Ciśnieniomierze są do kupienia w aptekach w różnych cenach, na pewno dostosujesz swój budżet do któregoś modelu.

Jak podobają ci się moje pomysły? Co chciałabyś/chciałbyś dodać do tej listy?

 

 • Nie mam dziadków i w pewnym sensie nigdy ich nie miałam, więc powiedzmy, że nad prezentami zastanawiać się nie trzeba było 😉 Choć to akurat wada.

 • Bardzo fajne propozycje 🙂

 • Bardzo fajne propozycje, u mnie zazwyczaj to nowa ramka z aktualnym zdjęciem, fajne ciacho, dobry krem i chwila czasu na spokojną rozmowę 😜

 • Ja dziadków już nie mam 🙁 a od mojego męża wysyłamy kartkę bo są daleko.

 • Ja dziadków mam daleko niestety, ale wywołanie zdjęć w naszym przypadku sprawdza się bardzo 🙂

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Postanowienie noworoczne – Idę na dietę 1800 kcal! Dieta wegetariańska – jak mi idzie na diecie? Co jeść na diecie?

No i mamy styczeń. Koniec roku był dla mnie bardzo przełomowy i nerwowy. Zdecydowałam się zmienić pracę, przeprowadziłam kilka świątecznych...

Zamknij