PORADY

Jak urządzić ogród na małym balkonie

Wraz z nastaniem wiosny pragniemy kontaktu z naturą. Więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, otaczamy się roślinami i szukamy miejsc na spokojne spędzenie czasu. Niestety nie każdy może cieszyć się błogim lenistwem w ogrodzie. Większość osób mieszka w blokach, do których przynależą niewielkie balkony. Dziś podpowiem jak na małym balkonie urządzić swój przytulny kącik – mały ogród.

Nawet najmniejszy balkon ma potencjał stać się oazą spokoju wypełnioną zielenią i przytulnymi dodatkami. Przecież nie o metraż tu chodzi a o pomysł! Producenci mebli i akcesoriów ogrodowych stanęli na wysokości zadania i posiadają w ofercie kompaktowe meble ogrodowe, które zmieszczą się na każdej przestrzeni.

Aranżując balkon warto zadbać o takie meble i dodatki jak : stół stojący lub zawieszany na balustradzie, krzesła składane, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca oraz regał lub stojak na kwiaty. Te kilka mebli pięknie zaaranżują nam przestrzeń.

Szeroki wybór mebli do ogrodu znajdziecie na stronie: https://www.edinos.pl/

Warto pomyśleć o dodatkach takich jak małe lampki solarne lub popularne cotton ballsy, które wieczorami ocieplą swym światłem nasz balkonowy ogródek. Polarowy koc, ciekawe poduszki dopełnią całości i dzięki nim na wiosnę i lato zyskamy dodatkowy pokój do odpoczynku.

Teraz czas na kwiaty. Początkującym ogrodnikom polecam pięknie kwitnące bratki lub pelargonie. To bardzo wdzięczne kwiaty, które nie są specjalnie wymagające, a dają dużo radości i kwitną bardzo długo. Bardziej ambitni mogą pokusić się o zasadzenie ziół czy drobnych warzyw lub owoców. Borówka balkonowa, truskawki czy pomidorki cherry to marzenie o swoich warzywach, które może stać się realne. Nie potrzeba dużo miejsca, aby cieszyć się przysmakami z przydomowego balkonowego ogrodu.

Jak widzicie nie potrzeba dużo, aby z dotąd nieużywanego balkonu stworzyć przepiękna przestrzeń do relaksu czy wypicia kawy z bliską osobą. Tak naprawdę potrzebny jest pomysł i chęci, by w mgnieniu oka stworzyć piękny balkon.


Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie kupić tanie perfumy?

Perfumy to dla wielu osób symbol luksusu i elegancji. Najbardziej pożądanymi pachnidłami są te sygnowane logami światowych marek perfumeryjnych Dior,...

Zamknij