Zazwyczaj spotkania blogerek to kawa, plotki i czasem prezenty od sponsorów. Nie mam nic przeciwko tego typu eventom, bo to miło spędzony czas w gronie dziewczyn o podobnych zainteresowaniach. Jednak coraz częściej organizatorki spotkań stawiają poprzeczkę wyżej i chcą, aby uczestniczki wyniosły ze spotkania jak najwięcej. Organizują prelekcje na temat Social Mediów, ulepszania bloga i kreatywnego spędzania czasu. W zeszłym roku brałam udział w takim spotkaniu i nawet miałam swoje krótkie wystąpienie nt naturalnej pielęgnacji. Link do relacji tutaj.

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu, który z powodzeniem można stawiać za wzór idealnie zorganizowanego spotkania blogerek. 21 października wraz z innymi dziewczynami miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu pod nazwą „Spotkajmy się w Gdyni”. Była to już 4 edycja tego spotkania, a miejscem imprezy był Hotel Faltom między Gdynią w Rumią. Spotkanie było zaplanowane do ostatniej minuty. Organizatorki Marta (Rudym Spojrzeniem) i Żaneta (Mother and Son) postawiły przede wszystkim na prelekcje nt blogowania i Social Mediów. Wypełniły nasz czas w 100% wartościową wiedzą, a na plotki był czas między wykładami. Gwoździem programu była licytacja prezentów od sponsorów na szczytny cel – dla Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Tak pomagają blogerki

Rzeczy na licytacji była cała masa, o niektóre trzeba było powalczyć podbijając cenę wywoławczą. Z przedmiotów, które szczególnie zapadły mi w pamięci do wylicytowania były m.in. sesja zdjęciowa, ogromny różowy fotel dla małych księżniczek, błękitny komin z wełny czesankowej (trafił w moje ręce – kocham!), ręcznie malowane kubki, ramki do zdjęć, dekoracje świąteczne (handmade), książki. Dziewczyny były naprawdę hojne i udało się zebrać kwotę bliską 1500 zł. Brawo my!

Blog/Instagram/Facebook/Twitter

Powrócę jednak do prelekcji, bo chcę ci napisać na ich temat nieco więcej.

Po powitaniu i przedstawieniu uczestniczek zaczęłyśmy od live’a, na którym Lena Murawska przedstawiła temat „Jak znaleźć czas na blogowanie”. Ja akurat nie mam z tym problemu, a ostatnio nawet nie mogę się doczekać aż usiądę do komputera i przeleję myśli na bloga.

Kolejną prelegentką była Asia z bloga Made by Gigi. Asia opowiedziała nam o Instagramie, pokazała przydatne narzędzia do planowania oraz podzieliła się ciekawymi kontami na Insta. Ja akurat jestem zwolenniczką spontanicznego publikowania zdjęć z tego co akurat dzieje się w naszym życiu, ale czasem lubię popatrzeć na dopieszczone zdjęcia innych użytkowników.

Kolejną prelegentką była Elwira Piwowarska z Wirtualnej Polski. Elwirę znam jeszcze z czasów studenckich, kiedy to bardzo aktywnie udzielałam się w studenckiej gazecie. Fajnie było ją spotkać po latach. Jej wystąpienie było bardzo ciekawe. Była mowa m.in. o skupianiu uwagi czytelnika i o spójności w prowadzeniu bloga. Tytuły, lead, zakończenia które zapadną w pamięci czytelnika – chyba wiesz o czym mówię. Każda z nas mogła w duchu przeprowadzić rachunek sumienia czy jej blog budzi zainteresowanie i przyciąga czytelników czy nie.

Ostatnią z prelegentek była Dorota Patzer, która przybliżyła nam trochę Twittera. To medium akurat najmniej do mnie przemawia, jakoś nie czuję tej drogi komunikacji. Wiem jednak, że niektórzy są zafascynowani i regularnie ćwierkają.

Na zakończenie czekał na nas tort, który przygotowała Cake by Me. Musiałyśmy go uwiecznić, bo wyglądał i smakował nieziemsko!

Dziewczyny Marta i Żaneta spisały się na medal. Brawo dziewczyny! To było zdecydowanie najlepsze spotkanie na jakim byłam. Połączyłyście przyjemne z pożytecznym, a do tego udało nam się pomóc chorym dzieciom. To się nazywa idealne spotkanie blogerek.

Sponsorami spotkania byli:
– 
Wydawnictwo Zielona Sowa
– 
poczytne.pl
– 
Heyday Group
– 
Wydawnictwo Novae Res
– 
Eneduerabe
– 
Ziaja
– 
Bodymax
– 
Qameleo
– 
Próg Życia
– 
Love Domowe
– 
Pole Wełny
– 
Artepoint
– 
mamalula.pl

(Visited 64 times, 1 visits today)