PORADY

Jak zorganizować idealne spotkanie blogerek?

Zazwyczaj spotkania blogerek to kawa, plotki i czasem prezenty od sponsorów. Nie mam nic przeciwko tego typu eventom, bo to miło spędzony czas w gronie dziewczyn o podobnych zainteresowaniach. Jednak coraz częściej organizatorki spotkań stawiają poprzeczkę wyżej i chcą, aby uczestniczki wyniosły ze spotkania jak najwięcej. Organizują prelekcje na temat Social Mediów, ulepszania bloga i kreatywnego spędzania czasu. W zeszłym roku brałam udział w takim spotkaniu i nawet miałam swoje krótkie wystąpienie nt naturalnej pielęgnacji. Link do relacji tutaj.

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu, który z powodzeniem można stawiać za wzór idealnie zorganizowanego spotkania blogerek. 21 października wraz z innymi dziewczynami miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu pod nazwą „Spotkajmy się w Gdyni”. Była to już 4 edycja tego spotkania, a miejscem imprezy był Hotel Faltom między Gdynią w Rumią. Spotkanie było zaplanowane do ostatniej minuty. Organizatorki Marta (Rudym Spojrzeniem) i Żaneta (Mother and Son) postawiły przede wszystkim na prelekcje nt blogowania i Social Mediów. Wypełniły nasz czas w 100% wartościową wiedzą, a na plotki był czas między wykładami. Gwoździem programu była licytacja prezentów od sponsorów na szczytny cel – dla Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Tak pomagają blogerki

Rzeczy na licytacji była cała masa, o niektóre trzeba było powalczyć podbijając cenę wywoławczą. Z przedmiotów, które szczególnie zapadły mi w pamięci do wylicytowania były m.in. sesja zdjęciowa, ogromny różowy fotel dla małych księżniczek, błękitny komin z wełny czesankowej (trafił w moje ręce – kocham!), ręcznie malowane kubki, ramki do zdjęć, dekoracje świąteczne (handmade), książki. Dziewczyny były naprawdę hojne i udało się zebrać kwotę bliską 1500 zł. Brawo my!

Blog/Instagram/Facebook/Twitter

Powrócę jednak do prelekcji, bo chcę ci napisać na ich temat nieco więcej.

Po powitaniu i przedstawieniu uczestniczek zaczęłyśmy od live’a, na którym Lena Murawska przedstawiła temat „Jak znaleźć czas na blogowanie”. Ja akurat nie mam z tym problemu, a ostatnio nawet nie mogę się doczekać aż usiądę do komputera i przeleję myśli na bloga.

Kolejną prelegentką była Asia z bloga Made by Gigi. Asia opowiedziała nam o Instagramie, pokazała przydatne narzędzia do planowania oraz podzieliła się ciekawymi kontami na Insta. Ja akurat jestem zwolenniczką spontanicznego publikowania zdjęć z tego co akurat dzieje się w naszym życiu, ale czasem lubię popatrzeć na dopieszczone zdjęcia innych użytkowników.

Kolejną prelegentką była Elwira Piwowarska z Wirtualnej Polski. Elwirę znam jeszcze z czasów studenckich, kiedy to bardzo aktywnie udzielałam się w studenckiej gazecie. Fajnie było ją spotkać po latach. Jej wystąpienie było bardzo ciekawe. Była mowa m.in. o skupianiu uwagi czytelnika i o spójności w prowadzeniu bloga. Tytuły, lead, zakończenia które zapadną w pamięci czytelnika – chyba wiesz o czym mówię. Każda z nas mogła w duchu przeprowadzić rachunek sumienia czy jej blog budzi zainteresowanie i przyciąga czytelników czy nie.

Ostatnią z prelegentek była Dorota Patzer, która przybliżyła nam trochę Twittera. To medium akurat najmniej do mnie przemawia, jakoś nie czuję tej drogi komunikacji. Wiem jednak, że niektórzy są zafascynowani i regularnie ćwierkają.

Na zakończenie czekał na nas tort, który przygotowała Cake by Me. Musiałyśmy go uwiecznić, bo wyglądał i smakował nieziemsko!

Dziewczyny Marta i Żaneta spisały się na medal. Brawo dziewczyny! To było zdecydowanie najlepsze spotkanie na jakim byłam. Połączyłyście przyjemne z pożytecznym, a do tego udało nam się pomóc chorym dzieciom. To się nazywa idealne spotkanie blogerek.

Sponsorami spotkania byli:
– 
Wydawnictwo Zielona Sowa
– 
poczytne.pl
– 
Heyday Group
– 
Wydawnictwo Novae Res
– 
Eneduerabe
– 
Ziaja
– 
Bodymax
– 
Qameleo
– 
Próg Życia
– 
Love Domowe
– 
Pole Wełny
– 
Artepoint
– 
mamalula.pl

 • Pokazuj komin 😁

 • Widać, że spotkanie było udane <3

 • Totalnie przegapiłam to wydarzenie, ale z Twojego opisu wniąskuję, że musiało być super!

 • Cudownie, że udało Wam się uzbierać tak zacną kwotę na chore dzieci 👌🏻

  • Sama nastawiona byłam na łowy w szczytnym celu. Bardzo się cieszę ze inne dziewczyny też były hojnie.

 • Super, że spotkanie udane 🙂 Tez miałam ochotę się zgłosić, ale w konsekwencji nie mogłam i nie wysłałam zgłoszenia. Nie wszystko jednak też do mnie przemówiło np. przymusowe recenzje.

  • Szczerze mówiąc nie uznaję czegoś takiego jak przymusowe recenzje. Jeśli chcę to napiszę kilka słów jeśli nie, nikt mnie to tego siłą nie zmusi. Ja zgłosiłam się żeby spotkać się z blogerkami i wesprzeć Hospicjum.

 • Fajnie, że dobrze się bawiłaś 😉 Myślałam nad tym, by się zgłosić, ale jak zobaczyłam ilość przymusowych recenzji i publikacji po poprzedniej edycji – w dodatku rzeczy, które mnie totalnie nie interesują, jakieś gry, fiszki i inne takie – to odpuściłam. Wolę się spotkać z koleżankami bez zobowiązań na kawę lub pójść na „oficjalne” spotkanie, ale gdzie nie ma przymusu pisania.

  • Basiu ja nie czuję się przymuszana. Uważam ze żaden sponsor nie ma prawa zmuszać nikogo do pisania czy recenzowania. To tylko nasza dobra wola. Nie czuję też by organizatorki wywierały presję, aby te recenzje opublikować. Atmosfera w trakcie spotkania była super i przy kolejnej edycji zachęcam Cię do wysłania zgłoszenia.

   • Rozumiem, no to dobrze. Być może źle zinterpretowałam niektóre wiadomości na ich FB po poprzedniej edycji 😉

 • Ojej,.ale miłe slowa:)) bardzo się cieszę, że tak sie podobało.Następnym razem postaramy sie zorganizować wiecej czasu ba plotki:) dziękuję, że byłaś.z nami!

  • Ja również dziękuję, że mogłam znaleźć się w gronie uczestników.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie – recenzja książki

Jako, że pasjonuję się naturalną pielęgnacją i tworzeniem kosmetyków, z zamiłowaniem śledzę nowe publikacje na ten temat. Czuję się w...

Zamknij