STYL ŻYCIA

Postanowienia noworoczne – znajdź czas dla siebie

Kończy się styczeń a ty nie masz jeszcze postanowienia noworocznego? Mam dla ciebie pomysł, który możesz potraktować jako postanowienie na 2017 rok. 
Dom, praca, dzieci, mąż, pies i kot a ty? Jesteś gdzieś na szarym końcu tej wyliczanki? Obiecujesz sobie, że od jutra zaczniesz ćwiczyć, w sobotę umówisz się do kosmetyczki, a od poniedziałku zaczniesz dietę. Wszystko super, tylko kiedy przychodzi już ten dzień i godzina zero, nagle okazuje się, że mąż ma katar a dziecko dostało dwóję w szkole. Pocieszasz, pomagasz, podajesz i sprzątasz, i przekładasz na wieczne jutro swoje plany. Dość z tym!
Dziś jest ten dzień kiedy postanawiasz sobie, że oto w 2017 roku znajdziesz czas dla siebie. Nie na szarym końcu kiedy padasz z nóg i jedyne o czym marzysz to pójść spać. Czas dla siebie w pełnym tego słowa znaczeniu.
Usiądź i wypisz na kartce co chciałabyś zrobić a na co nigdy nie miałaś czasu. Kawa z przyjaciółką, zakupy, a może manicure? Może też marzysz, aby iść do salonu kosmetycznego, w którym wykorzystuje się do zabiegów najnowszej generacji kombajn kosmetyczny o którym kiedyś czytałaś w gazecie? A może chodzi ci po głowie spacer sam na sam ze swoimi myślami? Zapisz na kartce wszystko o czym marzysz, co chciałabyś zrobić tylko dla siebie a potem zacznij działać!
Wiem co powiesz – to się nie uda , bo jak mąż poradzi sobie z dzieckiem, kto wyprowadzi psa i odbierze pranie z pralni? Boisz się, że oni sobie nie poradzą bez ciebie? A ja ci mówię – działaj! Przecież twój mąż to dorosły facet, który w pracy radzi sobie świetnie. Dlaczego więc miałby nie dać razy z dzieckiem czy psem? Pranie może poczekać, zakupy też nie uciekną a ważne żebyś ty w końcu znalazła czas dla siebie.
Postaw na swoim, że oto od dziś np. w każdą sobotę masz czas tylko dla siebie między 10-12. Ustal wszystkie obowiązki tak, by w pełni celebrować te 2 godziny. Niech nikt nie odważy ci się przeszkodzić, dzwonić czy popędzać kiedy będziesz delektować się tym o czym marzyłaś. Z początku może będziesz czuła się dziwie, ale wiedz, że należy ci się to jak nikomu innemu. W końcu szczęśliwa mama, żona, ty to szczęśliwe dzieci, mąż, pies i kot.
Nie zapomnij podzielić się ze mną dobrą wiadomością jak wykorzystałaś ten czas, który przeznaczyłaś tylko dla siebie!
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Relacja ze styczniowych warsztatów tworzenia naturalnych kosmetyków – Gdynia 20.01.2017 SLOW CAFE

W styczniu zgłoszenia na warsztaty przerosły moje oczekiwania. W przeciągu zaledwie dwóch dni zebrałam całą grupę uczestników. Zgłosiło się 9...

Zamknij