DIY

Kreatywne wakacje – Dzieci robią kosmetyki czyli mydła glicerynowe dla dużych i małych – DIY

Dziś mam dla was super pomysł na wakacyjne spędzanie czasu z dziećmi. Zabawa przednia, pochłania dzieci i dorosłych na kilka godzin i co ważne nie wymaga dużych nakładów finansowych ani specjalnych warunków lokalowych. Mając około 2 h wolnego czasu, gromadkę rozbrykanych dzieci, bazę glicerynową, barwniki i foremki silikonowe w kształcie ludzików możecie wyczarować mydlane ufoludki, a potem stoczyć między nimi walkę, oczywiście na niby.
Co potrzebujemy?
– mydlaną bazę glicerynową – do kupienia w sieci
– wodę
– kuchenka gazowa/indukcyjna
– garnek z wodą i miskę – do przygotowania kąpieli wodnej
– łyżkę i chochlę
– silikonowe formy ludziki – do kupienia w hipermarketach, Internecie
– barwniki naturalne ( spirulina (kolor zielony), curry (kolor pomarańczowy), czerwona papryka (kolor czerwony), glinka biała ( kolor szary), lub atestowane barwniki do mydeł ( do kupienia w sieci)
Jak przygotować mydlane ludziki?
Pokrój bazę glicerynową w kostkę, wrzuć do miski i wlej odrobinę wody ( na 500 g bazy ok 100 g wody). Miskę wstaw do garnka z wodą i postaw na kuchence. Podgrzewaj bazę w kąpieli wodnej co jakiś czas delikatnie mieszając, tak by nie tworzyła się piana. Do foremki silikonowej wlej barwniki (max 3 krople na 1 mydło) lub wsyp odrobinę przypraw, glinki jeśli chcesz użyć naturalnych barwników. Kiedy baza glicerynowa w misce roztopi się i swoją konsystencją będzie przypominać kleik/rzadki kisiel za pomocą chochli rozlej bazę do formy silikonowej. Jeśli użyłaś/eś sypkich barwników (przypraw, glinek) koniecznie wymieszaj bazę zaraz po wlaniu jej do foremki. Użyj do tego wykałaczki bądź patyczka do szaszłyków. Odstaw formę silikonową na godzinę w chłodne miejsce żeby mydła mogły zastygnąć. Po godzinie wyjmij gotowe mydła. Twoje ufoludki są już gotowe!
Jak wam się podoba taka kreatywna zabawa z dziećmi?
Mydlane ludziki nadają się do mycia jak zwykłe mydło. Mogą też służyć do dekoracji.
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziecko bez kosztów – czy da się zaoszczędzić na dziecku?

Mam teraz więcej czasu i nadrabiam zaległości książkowe. Jakiś czas temu przeczytałam świetną książkę, która daje do myślenia i pobudza...

Zamknij