INNE

Inspiracje – Wakacyjne sole do kąpieli w pięknym wydaniu – przepisy i inspiracje

Sól do kąpieli – taki banał! Wsypujesz garść soli z pojemnika, rozpuszcza się i tyle. Znika szybko, marny jej żywot. Smutne ale prawdziwe. Zazwyczaj nie przechowujesz jej na wierzchu, bo jakoś mało reprezentacyjnie wygląda. Ot grudki mniejsze i większe. Czasem w ładnym kolorze, czasem o ciekawym zapachu. Relaksuje, odpręża po męczącym dniu. I tu mogłabym zakończyć opowieść na temat soli, ale rozwinę temat dalej, bo to właśnie sól mnie ostatnio bardzo inspiruje. Nie sama w sobie jako związek chemiczny ale możliwości jej podania, przechowywania i wyglądu. 
Nie kupuję soli do kąpieli, bo nie wiem jaką chemią została potraktowana (barwniki, zapachy). Sól robię sama, dodając naturalne olejki eteryczne, płatki kwiatów, algi i inne dobro. Jest naturalnie, pięknie i bardzo po mojemu. Do tej pory trzymałam taką sól w małych woreczkach, taką porcję na raz. Kąpiel za każdym razem była inna, zaprojektowana przeze mnie w zależności od nastroju, dnia, pory roku. Woreczek jednak to woreczek, średnio ładny, zanieczyszcza środowisko i właściwie jest jednorazowy. Słoik czy butelka są o wiele lepsze, trwalsze i bardziej EKO.
Dziś chciałabym się z wami podzielić ciekawymi pomysłami na sól – abyście mogły zrobić ją same, w domowym zaciszu, dla siebie lub bliskich w prezencie.
1. Syrenia sól do kąpieli prosto z głębin morskich
Przepis znajdziecie tutaj
2. Miętowa pasiasta sól do kąpieli

Przepis na tą sól znajdziecie tutaj

3. Lawendowa sól kąpielowa
Przepis znajdziecie tutaj

 4. Cytrusowa sól do kąpieli

Przepis znajdziesz tutaj

5. Tropikalna sól kąpielowa

Przepis znajdziesz na tej stronie KLIK
I jeszcze na koniec wspaniały pomysł na przechowywanie soli kąpielowej – małe probówki! 
Jestem w nich zakochana! Można je kupić w sieci, ja już się w nie zaopatrzyłam i lada dzień zrobię swoje różnokolorowe sole do kąpieli
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kreatywne wakacje – Dzieci robią kosmetyki czyli mydła glicerynowe dla dużych i małych – DIY

Dziś mam dla was super pomysł na wakacyjne spędzanie czasu z dziećmi. Zabawa przednia, pochłania dzieci i dorosłych na kilka...

Zamknij