INNE

Pielęgnacja skóry w ciąży – Wielka czystka w kosmetykach

Wyjątkowy czas jakim jest ciąża to wielka rewolucja w kwestii kosmetyków. Ja kiedy dowiedziałam się o tym, że już za 9 miesięcy zostanę mamą, pierwsze co zrobiłam to przegląd kosmetyków, których dotąd używałam. Mimo, że już od dłuższego czasu zamieniam pielęgnację z drogeryjnej na naturalną, a część kosmetyków robię sama, to zawsze gdzieś się zapodzieje coś co nie jest już mile widziane. 
Byłam bezlitosna dla swojego wielkiego kufra z kosmetykami. Wielka czystka polegała na tym, że wyrzucałam stare, przeterminowane kosmetyki, te z nieciekawym składem i bardzo perfumowane. Chyba żadna mama nie chce źle dla swojego Maleństwa. Stara się je chronić już od pierwszych chwil, więc żele z parabenami, kremy z barwnikami i innymi świństwami po prostu nie mają miejsca w łazienkowej szafce. 
Remanent w kosmetykach był spowodowany nie tylko zdrowym rozsądkiem ale także tym, że na początku ciąży jedyne na co miałam ochotę podczas kąpieli to szare mydło i zwykły dziecięcy szampon. Organizm kobiety jest tak skonstruowany, że choćby nie wiem co, nie posmarujesz się balsamem o zapachu tutti-frutti, bo zapach tego balsamu po prostu cię odrzuca. Całe szczęście, bo dzięki temu odcinamy się od chemii i szkodliwych substancji.
Tym sposobem uzbierałam prawie 3 kg kosmetyków, których nie chciałam już więcej używać. Kiedy na FB opublikowałam zdjęcie worka kosmetyków na wadze z napisem, że zrobiłam czystkę i wyrzuciłam kosmetyki w jednym komentarzu przeczytałam, że tyle dobra poszło na zmarnowanie. Zapewniam was, że nic się nie zmarnowało, bo nie mam w zwyczaju wyrzucać ubrań i kosmetyków do kontenera. Zawsze starannie pakuję rzeczy do wyrzucenia i stawiam obok kosza. Już po godzinie worek z kosmetykami zniknął i na pewno osoba obdarowana zrobi z kosmetykami pożytek.
Miejsce tych perfumowanych, nieciekawych składowo kosmetyków zajęły naturalne kosmetyki takie jak naturalne olejki do ciała, krem do ciała własnej produkcji i inne naturalne w 100% kosmetyki, którymi na pewno pochwalę się na łamach bloga.
Ciekawa jestem jakie były wasze kosmetyczne perypetie na początku ciąży. Czy zastępowałyście zwykłe drogeryjne kosmetyki tymi specjalnymi dla kobiet w ciąży?
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Delikatna emulsja do mycia ciała i włosów dla dzieci i niemowląt – Phenome

Kosmetyki Phenome znam od dawna, ale jakoś ciągle nie miałam czasu żeby przysiąść i na spokojnie je zrecenzować. Znam ich...

Zamknij