INNE

Ciocia Dobra Rada … Temat 1. Bomba witaminowa czyli jak nie dać się przeziębieniu

Mimo, iż mamy jeszcze luty, ja czuję już w powietrzu nadchodzącą wiosnę. Przepiękne zwiewne ubrania w witrynach sklepowych, letnie zapachy w perfumeriach i kolorowe kosmetyki na wiosenne spacery. Mimo tej otoczki wciąż nie wolno nam zapomnieć o zdrowym odżywianiu i dostarczaniu witamin naszemu organizmowi na nadchodzące przesilenie wiosenne. Mam dla was dziś bardzo prosty przepis na bombę witaminową –  

WYCISKANY SOK Z GREJPFRUTÓW
Soki z kartonów to nie to samo co samodzielnie wyciśnięty sok z owoców. Do mojego przepisu potrzebne są jedynie owoce – grejpfruty i jeśli ktoś chce pomarańcze, wyciskarka do cytrusów (ręczna lub mechaniczna), szklanka.

Sposób przygotowania: Owoce myjemy i rozkrawamy na połówki. Kładziemy na wyciskarce i mocno dociskając i obracając owoc wyciskamy sok do ostatniej kropli. Przelewamy sok do szklanki i gotowe. Aby uzyskać 1 szklankę soku widoczną na zdjęciu poniżej potrzebowałam 1 grejpfruta (sok + miąższ).
Przygotowanie zajmie nam dosłownie kilka minut. Efektem naszej pracy będzie orzeźwiający i pełen witamin sok, którego skład doskonale znamy.
  • Serdecznie polecam wyciskane soki na przesilenie wiosenne

  • Anonimowy

    Pyszności, bardzo lubię takie zastrzyki witamin!

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szlaban na zakupy…

O tym, że uwielbiam kosmetyki wiedziałam od dawna, o tym że jestem od nich uzależniona też, ale o tym ile...

Zamknij