Wody (wcierki) roślinne do włosów
Włosy tak jak inne partie naszego ciała potrzebują troski i właściwej pielęgnacji. Czesane, suszone, wystawione na niekorzystne działanie zmiennej pogody, bez naszej pomocy nie będą wzbudzały zachwytu. Podobnie jak dłonie, włosy to wizytówka kobiety i warto o nie zadbać!
Źródło |
O włosy najlepiej dbać prostymi, naturalnymi metodami. W myśl zasady im mniej tym więcej. Ja ze swojej strony mogę wam polecić olejowanie włosów ziołowym olejem, o którym pisałam TU oraz wykonanie domowej wody roślinnej do wcierania w skórę głowy. Wody roślinne wzmacniają cebulki włosowe oraz poprawiają cyrkulację krwi dotleniając cebulki.
W zależności od potrzeb waszej skóry i włosów mogę polecić:
Woda pokrzywowa
- wzmacnia włosy
- działa przeciwłupieżowo
- przyśpiesza porost włosów
Woda brzozowa
- wzmacnia cebulki włosów i zapobiega wypadaniu włosów.
- bardzo dobrze sprawdzi się przy włosach słabych, nadmiernie wypadających
- przyśpiesza porost włosów
Woda łopianowa
- wzmacnia włosy
- działa przeciwłupieżowo
Woda żeńszeniowa
- działa przeciwłupieżowo
- wzmacnia włosy
- przeznaczona do włosów zniszczonych
Woda rumiankowa
- wzmacnia i lekko rozjasnia włosy
- łagodzi swędzenie skóry głowy
Woda chinowa
- zawiera wyciąg z kory lub siarczan chininy
- wzmaga lepsze ukrwienie skóry głowy, a tym samym lepsze odżywienie cebulek
- polecana do włosów ciemnych
Wodę roślinną (wcierkę) możemy wykonać same w domu. Wystarczy zakupić w aptece/ sklepie zielarskim bądź przez Internet zioła lub suszone rośliny, z których chcemy wykonać napar. Oprócz ziół potrzebna nam będzie butelka, najlepiej z atomizerem. O tym w jaki sposób można aplikować wcierkę pisałam TUTAJ.
Źródło |
Jak przygotować wodę roślinną w domu?
Do szklanki wsypujemy 1 czubatą łyżkę ziół, zalewamy wrzątkiem i parzymy pod przykryciem około 15 minut. Kiedy napar wystygnie przecedzamy go i przelewamy do butelki. Płyn powinien być klarowny, aby fusy nie zostawały nam we włosach. Przechowujemy wcierkę w lodówce maksymalnie tydzień. Ponieważ jest to napar w 100% naturalny i niczym niezakonserwowany, lepiej zrobić go mniej a częściej, niż wylać zepsuty płyn, który zbyt długo stał.
Można zakonserwować wcierkę alkoholem (np. wódką) dolewając odrobinę do naparu. Niestety alkohol ma właściwości wysuszające, więc jest niewskazany do częstego stosowania.
Źródło |
Jak często stosować wcierkę?
Jeśli przygotowana przez was woda będzie w 100% naturalnym naparem bez dodatku alkoholu to możecie stosować ją nawet codziennie, np. wieczorem po kąpieli. Zioła będą mogły wtedy zadziałać przez noc, wzmocnić cebulki, dotlenić skórę, złagodzić podrażnienia czy łupież. Jeśli zdecydujecie się na wcierkę z dodatkiem alkoholu to proponuję stosować ją 2 razy w tygodniu.
Kupna woda roślinna (wcierka)
Na rynku dostępnych jest wiele wcierek i odżywek do włosów. Niestety nie wszystkie są naturalne i mają właściwości w 100% upiększające. Dlatego bardzo ważne jest czytanie składów na opakowaniu.
Jeśli chcecie zakupić sprawdzoną wcierkę to polecam firmę „New Anna Cosmetics” i jej odżywki: pokrzywową, skrzypową i brzozową.
Skład tych wcierek jest bardzo dobry: woda, napar z pokrzywy lub brzozy i alkohol i kwas salicylowy. Nie ma żadnych innych dodatków, sztucznych czy szkodliwych składników.
Regularne stosowanie wcierki Anna gwarantuje wzmocnienie włosów i mniejsze wypadanie. Pojawiają się też nowe włoski tzn baby hair. Wcierka Anny jest dostępna w aptekach i sklepach zielarskich.
-
E Em