DIY,  URODA

DIY – Ekspresowa maska na włosy – 10 minut!

Niedziela to czas relaksu i łapania oddechu przed kolejnym tygodniem. To także czas kiedy weekend dobiega końca a w mojej głowie wciąż mnóstwo pomysłów, planów i zadań. Żeby niczego nie zaniedbać i o niczym nie zapomnieć staram się szukać dobrych ale szybkich rozwiązań.
Jednym z nich jest ekspresowa maska na włosy, którą wykonuję sama na bazie kupnej maski do włosów, oleju rycynowego i nafty kosmetycznej, w tym przypadku z firmy Kosmed. Takie zestawienie to 3 w 1 dla moich włosów, bo olej rycynowy wzmacnia włosy i odżywia je, nafta kosmetyczna nabłyszcza pasma i powoduje że włosy lepiej się układają, a maska tu akurat Kallos Carota kupiona w sklepie to po pierwsze baza do maski domowej, bo bez niej olej rycynowy ciężko rozprowadza się na włosach, a po drugie ma za zadanie ułatwić rozczesanie włosów.

Zabieg szybki a efekt naprawdę dobry.

Maskę ekspresową rozrabiam w szklanej miseczce. Wkładam garść maski – bazy czyli Kallosa, do tego wlewam 2-3 łyżki nafty oraz kilka kropel oleju rycynowego. Całość mieszam plastikową szpatułką. Domową maskę rozprowadzam na całe pasma, ale nie wcieram w skalp, bo nafta może podrażnić skórę głowy. Całość owijam czepkiem foliowym, nakładam ręcznik i voila! Po 10 minutach zmywam i myję włosy szamponem.
Efekt? Włosy lepiej się układają, błyszczą i są miękkie!
Maska ekspresowa zdaje egzamin.
A wy stosujecie coś na szybko na włosy?
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
A co Ty zrobisz dla siebie wiosną?

Zima, zima i po zimie! I bardzo dobrze, bo tej pory roku nie znoszę i nawet pierwszy śnieg mnie zbyt...

Zamknij