Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wykonaniem depilacji laserowej. To duża wygoda na lata. Czym jest ten rodzaj depilacji, co należy wiedzieć przez zabiegiem i dlaczego warto się na nią zdecydować? O tym piszę w tym poście, zapraszam.

W czasach, kiedy gładka i jedwabiście miękka skóra jest niewątpliwym atutem, gabinety kosmetyczne i ośrodki medycyny estetycznej dwoją się i troją, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientek. Wiele z nich decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Na czym on właściwie polega i jakie daje korzyści?

 

Depilacja laserowa – podstawowe informacje, które należy wiedzieć przed zabiegiem

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na osiągnięcie trwałych i zadowalających rezultatów w zakresie gładkiej i pozbawionej owłosienia skóry. Należy pamiętać, że aby depilacja laserem była skuteczna, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Zasada ta obowiązuje niezależnie od tego, jaką partię ciała chcemy poddać depilacji. Warto również wiedzieć, że po kilku latach od wykonania ostatniego zabiegu włosy odrastają, jednak jest to nieduży odsetek w porównaniu do wyjściowego owłosienia.

 

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony kobiet dbających o swój wygląd i komfort psychiczny. Depilacja laserem diodowym może wywoływać ból. To alternatywa dla maszynek, depilatorów mechanicznych wyrywających włoski razem z cebulkami, wosków i kremów do depilacji. Trwałe efekty sprawiają, że nie musimy marnować już cennego czasu na regularną depilację. Możemy cieszyć się gładką i przyjemnie miękką skórą przez cały czas. Laserowe usuwanie owłosienia  to również rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na naszą psychikę i sprawia, że czujemy się bardziej pewne siebie. Nie wstydzimy się odsłaniać swojego ciała w ciepłych miesiącach roku, nie mamy również problemu przed rozebraniem się na plaży czy na basenie. Możemy pożegnać się z podrażniającymi nasze ciało maszynkami i woskami, a także z bólem związanym z regularną depilacją, np. plastrami.

Jestem ciekawa czy masz jakieś doświadczenia odnośnie depilacji. Jesteś zadowolona z tych zabiegów? Może masz jakieś rady dla osoby początkującej? Koniecznie podziel się ze mną informacjami w komentarzu.

(Visited 59 times, 1 visits today)