Może nie uwierzysz, ale pisząc ten post widzę za oknem fajerwerki. To wisienka na torcie imprezy rodzinnej w pobliskiej restauracji. Piękne kolory ogni rozbłyskują na niebie. A dziś będzie o szczęściu. Co sprawia że czuję się szczęśliwa?

Jestem z natury optymistką i to pomaga mi spojrzeć na świat w lekko różowych okularach. Myślę trzeźwo, ale nie przejmuję się błahostkami, szkoda na to po prostu czasu.

Cieszę się z małych rzeczy, z tego że po raz kolejny mogę się obudzić i że mam pełną lodówkę. Radość sprawia mi wieczorny masaż naturalnym olejem i miły SMS od przyjaciółki. Czuję przypływ szczęścia kiedy wiem, że mojemu dziecku niczego nie brakuje, kiedy spokojnie śpi, a mi udało się wypić jeszcze ciepłą kawę. Uśmiecham się kiedy widzę sędziwą staruszkę z wnuczkiem i małego szczeniaka stawiającego pierwsze kroki.

Uważam się za osobę szczęśliwą i czerpię z życia garściami. Nie czytam plotkarskich gazet ani portali, bo nie rozumiem jak można żyć życiem kogoś, kogo nigdy na żywo  nie widziało się na oczy. Nie porównuje się z innymi, bo każdy z nas jest unikatowy i nie warto bawić się w kameleona.

Mam tylko jedno życie, dlatego doceniam to co mam. Zauważam małe rzeczy, drobny sąsiedzku gest, uśmiech nieznanego przechodnia. Odchodząc od kasy w markecie zawsze życzę kasjerce miłego dnia. Wierzę, że dobra karma wraca do nas, dlatego lubię pomagać innym. To nie tylko dobry uczynek, ale i mała cegiełka budująca szczęście.

A ty jesteś szczęśliwa/y? Co daje ci szczęście?

(Visited 66 times, 1 visits today)