PORADY

Podróbki kosmetyków rosyjskich. Jak rozpoznać oryginał?

Jakiś czas temu na jednej z facebookowych grup przeczytałam informację o podróbkach rosyjskich kosmetyków. Byłam w szoku, ponieważ nigdy nie sądziłam że ktoś wpadnie na pomysł podrabiania kosmetyków. Rozumiem zrobić konkurencyjny produkt podrabiać? Taki chwyt kojarzył mi się dotąd tylko z markowymi perfumami ale szampony, odżywki do włosów?

Informacja wydała mi się na tyle ciekawa, że zaczęłam sprawdzać wszystkie swoje rosyjskie kosmetyki. Podobno najczęściej podrabiane są produkty z serii Babuszki Agafii. Opakowania nie różnią się od tych oryginalnych ale już zawartość tak. Podrabiane szampony czy maski są dużo  rzadsze i mają słabsze właściwości. Kremy także są bardziej wodniste tak jakby ktoś szedł na ilość a nie patrzył na jakość.

Jak rozpoznać oryginalne rosyjskie kosmetyki?

Produkty oryginalne i te fałszywe mają te same opakowania i etykiety. Jedyną różnicą jest kod kreskowy.

Rosyjskie kosmetyki, które są oryginalne, mają kod kreskowy zaczynający się od cyfr 46. Te podrabiane zaczynają się od 47. Jeśli znacie język rosyjski to możecie znaleźć jeszcze jedną informację świadczącą o tym czy kosmetyk jest naprawdę rosyjski. Na tych oryginalnych opakowaniach jest informacja, że producentem jest firma Pervoe Reshenie, mieszcząca się w Moskwie w Rosji. Kosnetyki podrabiane wykonywane są w Unii Europejskiej na licencji firmy Pervoe Reshenie a podmiotem odpowiedzialnym jest firma w Estonii. Nie ma nawet informacji gdzie dokładnie wyprodukowany jest szampon czy krem.

Co z tym fantem zrobić?

Mam kosmetyki rosyjskie te oryginalne i te podróbki. Widzę różnicę, bo szampon z kodem 47 bardzo słabo się pieni. Ten oryginalny jest gęsty i dobrze myje włosy. W sklepie gdzie kupuję rosyjskie kosmetyki zrobiłam przegląd i mają i takie i takie kosmetyki. Ja nie chcę kupować podróbek więc będę wybierać te z kodem 46.

A czy tobie także zdarzyło się kupić rosyjskie podróbki?  Widzisz różnicę?

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Naturalny krem pod oczy – koncentrat Biały Jeleń Organic-Natura

Krem, serum czy koncentrat pod oczy to kosmetyki numer 1 w mojej kosmetyczce. Powieki i skóra pod oczami to dla...

Zamknij