Jeśli masz wrażliwą skórę twarzy to na pewno unikasz ostrych mechanicznych peelingów. Mam dla ciebie świetną alternatywę. Bardzo delikatny peeling enzymatyczny z bromelainą czyli ekstraktem z ananasa. Delikatnie , ale skutecznie usunie martwy naskórek. I co najważniejsze jest w 100% naturalny!

Co to jest bromelaina?

W ananasie znajduje się enzym, który hydrolizuje białka. Nazywa się bromelaina i należy do grupy proteaz. Jest stosowany w peelingach enzymatycznych, kremach antycelulitowych, wspomagających gojenie ran i blizn, wchłanianie krwiaków. Enzym zastosowany w maseczkach zadziała peelingująco, łagodząco, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. W medycynie stosowany jest w urazach sportowych, stanach zapalnych stawów, skutecznością dorównuje niesteroidowym lekom przeciwzapalnym.

Składniki do wykonania peelingu:

  • bromelaina (enzym z ananasa) – 2,5 g (do kupienia w Internecie)

  • czerwona glinka – 8,5 g (dostępna przez Internet lub w sklepach zielarskich)

  • mleko w proszku – 9,5 g (szukaj w sklepie spożywczym)

  • mąka owsiana lub zmielone płatki owsiane – 13,5 g (do kupienia w sklepach spożywczych)

Potrzebne akcesoria:

  • dokładna waga
  • łyżeczka plastikowa
  • miseczka
  • młynek do mielenia

Jak przygotować peeling enzymatyczny?

Postaw pudełko bez pokrywki na wadze, wytaruj. Odmierz mąkę owsianą lub zmielone w młynku płatki owsiane, mleko w proszku, glinkę czerwoną i enzym z ananasa. Zamknij słoiczek i potrząśnij, aby wszystkie składniki wymieszały się.

Jak używać peeling enzymatyczny?

Czubatą łyżeczkę peelingu wymieszaj z niewielką ilością wody, aby powstała gęsta pasta. Nałóż na twarz i pozostaw 10 minut. Następnie zmyj pozostałości peelingu i nałóż krem. Nie wolno doprowadzić do przesuszenia peelingu, ponieważ zabieg nie będzie skutczny. Zwilżaj twarz w miarę potrzeby wodą w butelce z atomizerem lub połóż na twarz wilgotny ręcznik lub gazę.

Uwaga: Delikatne swędzenie skóry podczas zabiegu jest naturalną reakcją na enzym z ananasa, ale jeśli odczuwasz duży dyskomfort, zmyj maseczkę z twarzy. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nie wystawiaj twarzy na słońce.

(Visited 300 times, 1 visits today)