INNE

Musujący proszek do czyszczenia umywalek i baterii -DIY

Kiedyś soda, ocet czy boraks były powszechnie używane do czyszczenia łazienek czy kuchni. Nikogo to nie dziwiło, środki czystości były bezpieczne dla skóry, środowiska i banalnie proste w wykonaniu. Dziś koncerny prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych receptur w środkach do sprzątania. Niestety nowości są dalekie od dawnych środków czystości. Żrące proszki i mleczka drażnią skórę i oczy. Przebywając długo w ich oparach możemy nabawić się alergii lub astmy. Kiedyś sama sięgałam po te drogeryjne preparaty ale teraz przeszłam na stronę zielonych! To naprawdę proste, tanie i bezpieczne dbać o dom w naturalny sposób.
Dziś chciałabym pokazać wam jak w łatwy sposób wyczyścić umywalkę przy użyciu sody oczyszczonej i octu. Dla zapachu możemy dodać kilkanaście kropli olejku eterycznego. Dzięki temu nie będziemy czuć zapachu octu. 
Jak przygotować 1 porcję proszku do czyszczenia umywalek? 
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej  (1 paczka sody)
  • 1/2 szklanki octu 
  • 20 kropel olejku eterycznego  (cytrynowy, pomarańcza, lawenda itp)
W szklance łączymy sodę i olejek eteryczny. Mieszamy skladniki i wsypujemy do umywalki. Proszek polewamy octem. Proszek zacznie musować a gdy musowanie się skończy szorujemy umywalkę i baterię miękką stroną gąbki lub szmatką. Spłukujemy całość wodą i wycieramy do sucha. 

Soda i ocet są bezpiecznymi produktami więc możemy zachęcić dzieci do pomocy przy sprzątaniu mieszkania. Efekt musowania na pewno im się spodoba. 
Stosujecie naturalne metody przy sprzątaniu czy jesteście wierni kupnym środkom czystosci? 
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kremy do rąk z mocznikiem i cholesterolem – Ziołolek

Zawsze jesienią odzywa się moja alergia kontaktowa na kosmetyki i detergenty z SLS i SLES. O walce z alergią pisałam...

Zamknij