INNE

Co podarować w prezencie na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka już niedługo, ja obchodzę go co roku i choć nie jestem już dzieckiem od dawna, to każde święto jest dobrą okazją do radości i obdarowania najbliższych prezentami. Najczęściej są to drobiazgi: dobra czekolada, kawa i ciasto w ulubionej kawiarni, wspólne kino czy dobra książka. Co natomiast sprezentować tym prawdziwym dzieciakom?

Źródło:forwallpaper.com

Swoich dzieci jeszcze nie mam, ale widzę czym obdarowują swoje pociechy znajomi i rodzina. Część z tych prezentów jest naprawdę fajna, części nie popieram. Poniżej przedstawię wam kilka moich pomysłów na prezent z okazji Dnia Dziecka. 

WSPÓŁNY WYJAZD ZA MIASTO 
(piknik, rowery, wycieczka krajoznawcza)

Na co dzień spędzamy ze swoimi najbliższymi bardzo mało czasu. Praca, życie w biegu, a gdzie czas na spokojny spacer z dziećmi? Myślę, że jeśli pogoda dopisuje to warto wybrać się z całą rodziną za miasto. Las, jezioro może łąka. Koc i koszyk ze smakołykami. Można zabrać rowery, piłkę, latawiec. Urządzić tor z przeszkodami, konkursy i drobne nagrody. Dzieciom na pewno się to spodoba, bo będą na świeżym powietrzu, aktywnie spędzą czas i co najważniejsze rodzina będzie w komplecie.

ATRAKCJE W MIEŚCIE (kino, zoo, teatr dla dzieci)

Jeśli nie mamy możliwości wyjechać, spędźmy czas w okolicy. Kino czy teatr z repertuarem dla dzieci to dobra okazja, by wzbogacić się kulturalnie. W czerwcu najczęściej pogoda jest już stabilna, dzień jest długi i słoneczny więc również zoo będzie wspaniałą niespodzianką. Wiele ogrodów zoologicznych ma w swojej ofercie tego dnia wiele atrakcji dla najmłodszych. Można karmić zwierzęta, głaskać je i robić z nimi zdjęciami. Dlaczego więc nie skorzystać?

ZWIERZĄTKO W PREZENCIE

Temat obdarowywania dzieci zwierzętami jest naprawdę długi. Niektórzy uważają, że dzieci nie umieją się nimi dobrze zająć, inni, że dzieci już od najmłodszych lat trzeba uczyć odpowiedzialności i troski o innych. Dlatego też myślę, że starszemu dziecku możemy podarować chomika czy świnkę morską. Jeśli wolimy mniej aktywne zwierzę polecam rybki. Niejeden sklep akwarystyczny doradzi nam w jaki sprzęt należy wyposażyć akwarium i jakie rybki będą dla początkujących. 

Źródło:forwallpaper.com

  WSPÓLNE GOTOWANIE?
Pewnie niejedna Pani domu nie będzie zadowolona z mojego pomysłu w obawie o stan kuchni i mebli. Ale czy nie będzie wielką frajdą dla dzieci jeśli zorganizujemy im wspólne gotowanie lub pieczenie? Dzieci uwielbiają bawić się ciastem, mieszać i kroić artykuły spożywcze. To tak jak czary-mary z bezkształtnej kuli ciasta powstaje pyszny murzynek czy szarlotka. A może wspólne robienie pizzy? Na pewno będzie przy tym mnóstwo zabawy, a dzieci będą dumne, że zrobiły coś same.
PREZENT ZE SKLEPU
Jeśli żaden z powyższych pomysłów nie przypadł wam do gustu lub nie macie możliwości realizacji, pozostaje prezent ze sklepu. Wybór jest przeogromny, bo i ubranie i zabawka, i książki. Ważne jest jedno: aby się w tym wszystkim nie zagubić. Lepiej kupić mniej a lepszej jakości, albo rzecz, która posłuży nam na dłużej. Gdybym sama miała wybierać prezent dla dziecka to postawiłabym na zabawkę edukacyjną i/lub dobra książkę np. baśnie lub legendy. Wychodzę z założenia, że prezenty powinny być przydatne i zapadać w pamięci. Co nam po piątym białym sweterku albo trzecim misiu z oklapłym uszkiem? Baśnie zawsze będą na czasie a zabawka edukacyjna pomoże w rozwoju naszego malucha.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat?  
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
DIY – Płukanka ziołowa do włosów – wzmacnia, nabłyszcza i zapobiega wypadaniu.

W telewizji i gazetach aż roi się od reklam kosmetyków do włosów. Mają wzmacniać, zapobiegać wypadnaiu i z cienkich kosmyków...

Zamknij