INNE

Piernikowe masło do dłoni i paznokci – DIY

Czuje nadchodzącą zimę w powietrzu. Brrr! Dlatego też szukam aromatów i kolorów, które pozwolą mi się rozgrzać i przetrwać do wiosny. W kuchni uwielbiam stosować kurkumę i mace. Dodaja potrawom mocy, nadają ciepły pomarańczowy odcien i fantastycznie rozgrzewają. W kosmetykach cenię zapach wanilii, kakao i piernika właśnie. Stąd mój pomysł na piernikowe masło do dłoni i paznokci. Jest bardzo proste w wykonaniu, bardzo odżywcze i aromatyczne. Co ważne są w nim tylko naturalne składniki, które pomogą nawet najbardziej spierzchnietej skórze. 

Sklaniki:

  • 4 łyżki oleju ze słodkich migdałów
  • 2 łyżki masła kakaowego
  • 1 łyżka bezwodnej lanoliny
  • 1 łyżka wosku pszczelego
  • 80 kropelek olejku piernikowego
Olej, masło kakaowe, wosk pszczeli i olejek piernikowy możecie zakupić na stronie bliskonatury.pl. Lanolina dostępna jest także przez Internet, ewentualnie możecie w sklepach Ziai zakupić Lanomaść (100% lanoliny).

Jak przygotować masło do dłoni i paznokci? 
W małym garnku na niewielkim ogniu w kąpieli wodnej roztapiamy składniki za wyjątkiem olejku eterycznego. Od czasu do czasu mieszamy. Kiedy składniki się roztopią, zestawiamy garnek z palnika i odczekujemy chwilę by masło lekko ostygło. Przelewamy krem do pudełeczka i wlewamy kropelkami olejek piernikowy. Mieszamy całość i masło przykrywamy ręcznikiem papierowym aż do całkowitego ostygnięcia. Krem będzie zmieniał kolor na jaśniejszy aż całkowicie stężeje. Masło przechowujemy w temperaturze pokojowej. Stosujemy najlepiej na noc, że względu na tłustą i odżywczą formę.

Jeśli z jakichś względów nie możesz zastosować olejku piernikowego, zastąp go innym: miętowym, waniliowym, cytrynowym.
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie września- wielkie zmiany, jak oszczędzam, kolekcjonuje wspomnienia.

Mamy październik, nie da się ukryć. Wrzesień zleciał mi tak szybko, że nawet nie wiem kiedy. To był wyjątkowy miesiąc!!!...

Zamknij