URODA

Apteka alergika – delikatne mydła w kostce

Nie raz już na blogu opowiadałam wam historię mojej alergii na środki spieniające (SLS/SLES). Jest to chyba niekończąca się opowieść, bo doskwiera mi ona ciągle, z małymi przerwami. Mimo, że unikam SLS/SLES jak ognia, to zawsze gdzieś mam z nimi kontakt (np. w publicznych toaletach). W domu natomiast praktycznie wyeliminowałam je z użycia, z czego się niezmiernie cieszę. Dziś chciałam wam przedstawić kosmetyki z nowej serii Białego Jelenia Polleny Ostrzeszów. Są to kosmetyki z serii Apteka Alergika. Dziś opowiem o mydłach z tej serii, a w kolejnym poście o szamponie, żelu pod prysznic i żelu do mycia twarzy. Zapraszam!

Apteka Alergika to kosmetyki stworzone z myślą o klientach ze skórą bardzo wrażliwą, skłonną do alergii. Hipoalergiczne formuły kosmetyków pozbawione są szkodliwych czy alergizujących substancji, w tym również zapachów. Można wiec mieć pewność, że kosmetyki z tej serii nie podrażnią nawet najdelikatniejszej skóry.

Firma Biały Jeleń oferuje w tej serii kilka rodzajów mydeł

  • dermatologiczne z glinką czerwoną (skóra zaczerwieniona, naczynkowa)
  • dermatologiczne z glinką białą (skóra wrażliwa, skłonna do alergii)
  • dermatologiczne z glinką zieloną (skóra tłusta, mieszana)
  • dermatologiczne z ichtiolem (skóra wrażliwa, skłonna do alergii)
  • dermatologiczne z węglem aktywnym (skóra wrażliwa, skłonna do alergii)

Wszystkie mydła można stosować zarówno do mycia ciała jak i twarzy.

Nawet moja mała córeczka chętnie po nie sięga 🙂

Mydła z glinką białą, ichtiolem i węglem aktywnym redukują uporczywe swędzenie i suchość. Działają kojąco i delikatnie nawilżają skórę.

Zobacz składy poszczególnych mydeł:

Z białą glinką:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Kaolin, Lanolin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate.

Z ichtiolem:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Ichthammol, Piroctone Olamine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Triethyl Citrate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate, Caramel.

Z węglem aktywnym:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Charcoal Powder, Carbon Black, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate.

Mydło z glinką czerwoną dodatkowo zmniejsza widoczność naczynek i wspomaga redukcję trądziku różowatego.

Tak prezentuje się skład mydła:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Illite, Heliantus Annuus Seed Oil, Bellis Perennis Flower Extract, Zinc Oxide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate.

Mydło z glinką zieloną pomaga skórze tłustej i mieszanej w walce z niedoskonałościami. Zmniejsza wydzielanie sebum nie wysuszając naskórka. Mydło ma następujący skład:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Illite, Kaolinite, Montmorillonite, Calcite, Nigella Sativa Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate.

Czytając poszczególne składy widać, że mydła wzbogacone są o odżywcze oleje, lanolinę, glicerynę, cynk. Te dobroczynne składniki działają odżywczo i łagodząco na naskórek.Ja mydeł używam do pielęgnacji ciała. Kostki dobrze leżą w dłoni, wytwarzają delikatną pianę, są wydajne. Są większe niż standardowe mydło, ich waga to 125 g. Cena kostki to ok 8-9 zł.

Mydełka z serii Apteka Alergika polecam szczególnie osobom, które szukają delikatnej pielęgnacji ciała.

Znasz mydła Biały Jeleń – Apteka Alergika? Przypadły ci do gustu?

  • Ola

    Biały Jeleń u mnie w domu od dziesięcioleci !

  • Jak te kostki ładnie wyglądają! Ja nie lubię tradycyjnych mydeł, ale mój Mąż takich używa, chyba nawet miał jakiś czas temu Białego Jelenia 🙂

  • Fajna seria z Białego Jelenia…

  • Bardzo często sięgam po te mydła 🙂

  • Mydła w kostce lubię tylko do twarzy 🙂

    • O to ciekawe. Ja nigdy nie używałam mydła do mycia twarzy. Za to do pielęgnacji ciała – uwielbiam! Żaden żel pod prysznic nie daje mi takiego komfortu podczas kąpieli jak mydło w tradycyjnej kostce.

      • Lubię czarne mydło afrykańskie, zużyłam już kilka kostek Dudu Osun, lepiłam też sama z ZSK. Teraz mam jakieś z Organique z glinką zieloną, ale nie urwało mi tyłka. Teraz dumam pomiędzy aleppo a detoksykującym Sylveco. Do ciała nie lubię bo mam prysznic (nie mam wanny) i w dodatku nie mam półek, więc nie bardzo mam się jak z mydłem ogarnąć, nie mam gdzie odstawić 😉 Wyślizuje się to to – nie, nie lubię 😀 Żel na myjkę i tak mi najwygodniej 🙂

        • Ja też lubię czarne mydło. W maju robiłam swoje mydło tak zupełnie od podstaw. Chcę przygotować o tym osobny post. Gdzie kupujesz Dudu Osun?

          • Chętnie przeczytam! Online (ezebra) lub w Rossmannie (jest w niektórych)

  • Nawet nie wiedziałam, że mają taką serię ?

    • To nowość, może dlatego. Na stronie Białego Jelenia jest opisana cała seria. Ja zrecenzuję jeszcze żel do mycia twarzy, szampon i żel pod prysznic. Zapraszam wkrótce.

  • A gdzie składy tych mydełek? Ciężko się do nich odnieść 🙂

  • Muszę sięgnąć po te mydełka, bo lubię tego typu mydełka w kostce.

    • Ja też lubię taką tradycyjną kostkę, choć mam wrażenie, że mydła w płynie wyparły trochę te tradycyjne kostkowe mydła. Szkoda, bo takie w płynie mają SLS i SLES czyli silniej działające środki spieniające, które wysuszają skórę i mogą uczulać.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Naturalne angielskie kosmetyki – Evolve Organic Beauty

Kocham naturalną pielęgnację. Jest taka prosta, dziewicza, minimalistyczna. Odkąd stosuję naturalne kosmetyki w swojej pielęgnacji, widzę jak bardzo poprawił się...

Zamknij