URODA

Żele do mycia twarzy – Dermoviva Vatika Dabur i Yves Rocher Pure Calmille

Mam cerę mieszaną i codziennie wieczorem myję twarz żelem. Musi być on jednak na tyle łagodny żeby nie ściągał skóry i nie powodował podrażnień, i na tyle skuteczny, aby zmył wszelkie zanieczyszczenia z całego dnia i odblokował pory. Jak się spisały oba żele? zapraszam do lektury.

Żel do mycia twarzy – skóra tłusta i mieszana 150 ml

Dermoviva Vatika Dabur

Ten produkt to gęsty, półprzezroczysty żel do mycia skóry tłustej i mieszanej. Jako, że posiadam skórę mieszaną wiązałam z nim spore nadzieje. Pachnie bardzo przyjemnie i świeżo. Ja wyczuwam w nim cytrusy a także ogórek.

Żel zawiera

Drzewo herbaciane – które znane jest ze swych antybakteryjnych właściwości. Ma za zadanie zapobiegać powstawaniu wyprysków.

Winogrono – które dzięki zawartości antyoksydantów wspomaga proces odnowy skóry

Limonkę – która wchłania nadmiar oleju

Żelu używałam na zwilżoną twarz zawsze wieczorem. Wykonywałam masaż twarzy dłońmi i spłukiwałam chłodną wodą. Muszę przyznać, że żel spisywał się bardzo dobrze. Skóra była doskonale oczyszczona. Kilka razy użyłam produktu do zmycia makijażu i tu także spisał się bardzo dobrze. Co ważne, żel do mycia Vatika nie wysusza skóry i nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Skóra nie przetłuszcza się mocniej po tym kosmetyku. I co dla mnie bardzo ważne – nie zawiera SLS czy SLES na które wiele osób, w tym ja, mają uczulenie.

Skład:

Aqua, Ammonium Lauryl sulfate, Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate crosspolymer, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Sodium Metabisulphate, Citric Acid, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Melaleuca alternifolia (TeaTree) oil, Vitis Viniera (Grepeseed) extracy, Propylene Glycol, Citrus aurantifolia (Lime) fruit extract, Phenethyl Alcohol, PPG-2 Methyl ether, Methylisothiazolionone, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 19140 (FD&C Yellow No.5) CI 42090 ( FD&C Blue No.1)

Analizując skład zaniepokoiły mnie 2 składniki: Methylisothiazolinone (konserwant) oraz Butylphenyl Methylpropional – substancja zapachowa, która może uczulić. Oba te składniki zajmują 7 miejsce pod względem bezpieczeństwa dla skóry. ( według COSDNA.COM – analizatora składów). Do bardzo wrażliwej cery ten żel raczej się nie nada.

Żel dostępny jest w tubie 150 ml, koszt to ok 17 zł

Przeczytaj także: 
Trzy żele do twarzy Sylveco – tymiankowy, rumiankowy i Biolaven – porównanie.

Żel do mycia twarzy 200 ml

Yves Rocher Pure Calmille

Ten żel znam od dawna i dziwię się, że nigdy go jeszcze nie zrecenzowałam. Jest to półprzezroczysty żel o zapachu cytrusowo-kwiatowym. Dużo rzadszy niż ten z Dabur. Sprzedawany jest jako żel do każdego rodzaju cery.

Żel zawiera:

Czysty ekstrakt z rumianku bio – produkowany z roślin z uprawy biologicznej naturalną metodą, bez użycia składników chemicznych

Alantoinę – która łagodzi podrażnienia

Olejek eteryczny z palmarozy

Delikatnie ale skutecznie zmywa zanieczyszczenia dnia codziennego. Nie stosowałam go do zmycia makijażu, więc nie wiem jak sobie poradzi. Z codziennym zanieczyszczeniem radzi sobie dobrze, zostawia czystą skórę bez ściągnięcia i podrażnień. Niestety zawiera SLS, którego nie lubię, bo jestem na niego uczulona.

Skład:

Aqua, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-30 Glyceryl Laurate, Sodium Cocoyl Isethionate, Carbomer, Xantan Gum, Parfum, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea (konserwant), Tetrasodium Edta, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Cymbopogon Martini Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, CI 19140, CI 42090

Po przeanalizowaniu składu od razu widać, że rumianku jest tyle co kot napłakał. Szkoda, bo nie jest to drogi składnik, a cerze delikatnej bardzo potrzebny. Przeraził mnie także Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde- jest to składnik kompozycji zapachowej. Przypomina woń kwiatów (lilia, konwalia) bądź cytryny. Ale wg COSDNA.COM, na której można sprawdzić skład kosmetyku, ta substancja jest silnie uczulająca i zajmuje niechlubne 7 miejsca pod względem bezpieczeństwa dla skóry. Oj Yves Rocher nie ma się czym pochwalić.

Żel sprzedawany jest w butelkach 200 ml. Cena za opakowanie to 21 zł

Znasz te produkty? Jak je oceniasz?

  • Zaciekawiły mnie te żele, nigdy jednak nie miałam z nimi styczności.

    • Przyjemnie się ich używa. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą to polecam oba, ale jeśli suchą lub wrażliwa to tylko ten z Yves Rocher.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nawilżający szampon aloesowy Equilibra – linia NATURALE

Wyobraź sobie idealny szampon tylko z naturalnych składników. Jakie ma być według ciebie? Mój idealny szampon to kosmetyk lekki dla...

Zamknij