DIY,  URODA

Jaki olej do masażu wybrać ?

Luty to taki miesiąc kiedy zmęczenie i przygnębienie sięgają zenitu. Dzień jest co prawda dłuższy, ale nadal jest zimno, szaro, ponuro. Nadejście wiosny przedłuża się, stajemy się niecierpliwi, smutni i rozdrażnieni. Tu z pomocą może przyjść masaż. Dziś przychodzę z kilkoma wartościowymi informacjami i ciekawostkami.

Zawsze kiedy poczujemy na swojej skórze dotyk, a także podczas masażu nasz organizm wydziela endorfiny, które uważane są za naturalny środek przeciwbólowy.

Niektórzy twierdzą, że 60 minutowy masaż całego ciała, ma podobny wpływ na organizm jak 7-8 godzin dobrego snu.

Juliusz Cezar stosował masaż jako lekarstwo na padaczkę. 

Słowo masaż po raz pierwszy zostało użyte w Anglii w XV wieku.

To tyle z ciekawostek odnośnie masażu, a teraz wróćmy to tytułu postu: Jaki olej do masażu wybrać?

Jaki olej wybrać do masażu? 

Do masażu twarzy lub ciała warto wybierać lekkie oleje, które nie będą maziste i trudne w rozprowadzeniu oraz nie będą zawierały intensywnego koloru.

W przypadku masażu twarzy lub ciała świetnie sprawdzi się olej z migdałów, orzechów laskowych, olej z czarnej porzeczki czy też oleje z pestek śliwek, czereśni i wiśni. Są to delikatne oleje, które nie posiadają intensywnego koloru ani zapachu. Są także olejami lekkimi więc będzie łatwo je nałożyć oraz wykonać masaż. Powyższe oleje możecie zakupić w naszej manufakturze: Rosa. Panna PorannaKLIK

Olej nakładamy na wgłębienie dłoni i rozcieramy, a dopiero później nakładamy go skórę.

Masaż twarzy lub ciała dobrze jest wykonać wieczorem, aby zostawić olej na skórze i nie zmywać go.


Jaki masaż Wy lubicie? Czy wykonujecie masaż twarzy samodzielnie w domu?

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bądź EKO w swoim domu.

Coraz więcej mieszkańców dużych miast odczuwa potrzebę zbliżenia się do przyrody. To pragnienie znajduje odzwierciedlenie w stylu życia. Potrzeba znalezienia...

Zamknij