URODA

Poznaj rodzaje peelingów i zobacz dlaczego warto złuszczać naskórek

Naskórek to najbardziej zewnętrzna część naszej skóry. Chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi, ale tym samym jest na ich działanie najbardziej narażony.

Szkodzą mu zanieczyszczenia środowiskowe (kurz i spaliny z otoczenia), promieniowanie UV, działanie klimatyzacji, makijaż i nasze metabolity (pot).

Złuszczanie naskórka jako proces fizjologiczny

Złuszczanie naskórka jest procesem fizjologicznym, sposobem na jego regenerację i oczyszczenie. W ciągu około 28 dni komórki z najgłębszych warstw naskórka stopniowo przesuwają się ku górze, produkując przy tym substancje wiążące, wodę i tłuszcze uszczelniające płaszcz lipidowy. Kiedy już to zrobią, powoli obumierają i złuszczają się a następnie zostają zastąpione przez kolejne komórki. Niestety, ten 28-dniowy cykl wydłuża się im jesteśmy starsi na skutek spowolnienia metabolizmu, życia w ciągłym stresie, zanieczyszczenia środowiska. Skóra staje się szorstka, szara i zmęczona. Na szczęście, przy pomocy peelingu możemy przyśpieszyć proces jej odnowy.

Peeling: zasada działania

Peeling usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek, błyskawicznie wygładza i rozjaśnia skórę, usuwa też drobne przebarwienia, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, czym zapobiega powstawaniu zaskórników oraz reguluje wydzielanie sebum. Pobudza również skórę do szybszej odnowy. W trakcie peelingu nasza skóra poddawana jest automasażowi, co pobudza mikrokrążenie w naskórku, dzięki czemu skóra nabiera ładniejszego kolorytu i wydaje się promienna, bardziej jędrna. Jest także doskonale przygotowana na przyjęcie substancji aktywnych zawartych w maskach czy kremach pielęgnacyjnych.

Ze względu na sposób działania peelingi dzielimy na:

  • mechaniczne (drobno i gruboziarniste): zawierają takie eksfolianty jak mielone pestki owoców, drobinki minerałów lub inne drobinki, które „mechanicznie” usuną martwy naskórek
  • enzymatyczne: wykorzystują działanie enzymów, których zadaniem jest zmiękczanie i rozpuszczanie martwego naskórka
  • chemiczne: zawierają kwasy AHA, BHA lub silniejsze, np. trójchlorooctowy – te stosowne są profesjonalnych gabinetach kosmetycznych

Złuszczanie naskórka jest szczególnie istotne w przypadku cery dojrzałej – poszarzałej, przesuszonej i zmęczonej. Także w przypadku cery tłustej i mieszanej, zwłaszcza po przebytym trądziku, kiedy zmagamy się z przebarwieniami potrądzikowymi. Jest jednak niewskazane w stanie z wykwitami ropnymi, grudkowymi, ponieważ może doprowadzić do zaognienia zmian.

Peeling do cery wrażliwej

W przypadku cery wrażliwej i naczynkowej zaleca się stosowanie peelingów enzymatycznych, a jeśli stan skóry na to pozwala, także delikatnych peelingów drobnoziarnistych. Zbyt silne tarcie podczas użycia peelingu mechanicznego może może uszkodzić komórki naskórka. Dlatego podczas wykonywania peelingu mechanicznego (drobno- i gruboziarnistego) należy delikatnie masować skórę, ruchem kolistym. Nie wolno wcierać drobinek w skórę.  

Peeling oliwkowy

Peeling oliwkowy zawiera bardzo drobno zmielone pestki oliwek – właściwie to ścierający puder – które usuwają zanieczyszczenia, zrogowaciały i martwy naskórek. Peeling odblokowuje pory i przygotowuje skórę na lepsze przyjęcie składników aktywnych z kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak stosować peeling oliwkowy?

Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż niewielką ilość peelingu. Rozprowadź kolistymi ruchami, masując delikatnie przez ok. 2-3 min. Omijaj okolicę oczu. Zmyj peeling letnią wodą. Przemyj twarz tonikiem i nałóż krem pielęgnacyjny. Peeling oliwkowy Naturativ polecany jest dla każdego rodzaju cery i w każdym wieku, ale szczególnie dla cery normalnej, suchej, dojrzałej, mieszanej. Cera normalna, sucha i dojrzała – raz na tydzień. Cera tłusta i mieszana (bez czynnych zmian skórnych) – nawet 2 razy w tygodniu.

Peeling oliwkowy Naturativ jest łagodnym, naturalnym i wegańskim kosmetykiem złuszczająco-oczyszczającym. Zawiera obfitujący w skwalen olej oliwkowy, nawilżającą glicerynę, zmiękczające roślinne emolienty oraz naturalną witaminę E. Ma subtelnie naturalną i hipoalergiczną kompozycją zapachową.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa marka kosmetyków naturalnych – Rosa.PannaPoranna

Poznajcie Rosę. Pannę Poranną! Boginkę, która skoro świt stąpa po łąkach i sadach skąpanych rosą w poszukiwaniu cennych darów natury....

Zamknij