PORADY,  URODA

Cera naczynkowa. Sprawdzone sposoby na pielęgnację

Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być jak najbardziej delikatne. Warto sięgać po dedykowane produkty, które zmniejszają zaczerwienia i odżywiają skórę.

Cera naczynkowa jest niezwykle wrażliwym typem skóry dotykającym 10% społeczeństwa. Rozszerzanie się naczynek krwionośnych powoduje pojawianie się rumieni i tak zwanych pajęczaków na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam zniwelować te objawy. Co należy więc stosować, a czego unikać?

Kosmetyki do cery naczynkowej

Rozszerzone naczynka wymagają delikatnej, kompleksowej pielęgnacji. Powstawanie rumieni nasila się na skutek zmian temperatury, mrozów, wiatrów, jak też działania promieni UV. Dlatego też kremy powinny posiadać odpowiednią ochronę SPF.

Cenionym składnikiem kosmetyków dla cery naczynkowej jest pochodna witaminy C, która wzmacnia naczynia krwionośne. Natomiast witamina B3 odpowiada za warstwę lipidową naskórka i ochrania go przed czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być jak najbardziej delikatne. Warto sięgać po dedykowane produkty, które zmniejszają zaczerwienia i odżywiają skórę. Ich skład nie powinien zawierać parabenów, sztucznych konserwantów, alkoholów, a także kwasów owocowych.

Osoby z cerą naczynkową powinny sięgać po naturalne kosmetyki o właściwościach redukujących zaczerwienia i wzmacniających naskórek. Warto także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i regeneracji. Kremy do twarzy i maseczki w płachcie do różnych rodzajów cery znajdziesz w sklepie Calluna Medica.

Zasady prawidłowej pielęgnacji

Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca. Dlatego też dermatolodzy polecają stosowanie dedykowanych, delikatnych produktów, które nie wywołają dodatkowych podrażnień.

Aby zadbać o swoją skórę, trzeba przede wszystkim unikać silnej ekspozycji na słońce. Nadmierne opalanie, czy wizyty w solarium, mogą spowodować pojawianie się rumieni. Nie zalecane jest także korzystanie z sauny, jak i mycie twarzy gorącą wodą.

Do codziennej pielęgnacji warto wybierać naturalne kosmetyki, które nie wysuszają i nie obciążają naskórka. Olejki, żele i pianki do twarzy mogą mieć niestety negatywny wpływ na stan naszej skóry. Podobnie z peelingami mechanicznymi. Ich gruboziarnista struktura usuwa ochronną warstwę lipidową z naskórka i może wywołać podrażnienia.

Osoby z cerą naczynkową mogą zaobserwować zaczerwienia i rumienia także w przypadku spożywania pikantnych potraw. Rozszerzanie się naczyń krwionośnych może być wywołane również piciem kawy i czerwonego wina. Podnoszenie ciśnienia nie jest sprzyjającym czynnikiem dla tego typu cery.

Cerę należy zawsze odpowiednio pielęgnować. W przypadku rozszerzających się naczynek brak odpowiednich środków może skutkować nawet powstaniem trądzika różowatego. Dlatego warto wybierać dedykowane produkty od sprawdzonych producentów.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warsztaty kosmetyczne – świąteczna edycja

Kochani, nadszedł ten magiczny czas kiedy ruszamy ze świąteczną edycją warsztatów tworzenia naturalnych kosmetyków. Dziś chciałabym przedstawić wam harmonogram na...

Zamknij