INNE

Perspirex – antyperspirant o przedłużonym działaniu do zadań specjalnych

Długo wzbraniałam się przed zakupem antyperspirantu, który zatrzyma pocenie się skóry. Bałam się alergii, zatrzymania wody w organiźmie, ogólnego podrażnienia skóry i wielu innych rzeczy. Wydawało mi się, że zatrzymywanie pocenia to działanie wbrew fizjologii i naturze człowieka. 
Przyszedł jednak bardzo ważny moment w mojej karierze zawodowej i chciałam być gotowa na 100%, i czuć się w pełni komfortowo. 

Wyjazd służbowy, bo o nim mowa wymagał ode mnie 100% świeżości, gotowości o każdej porze dnia i nocy. Spotkania, rozmowy z gośćmi z zagranicy, pośpiech i wszystko na teraz. Nie miałam możliwości w ciagu dnia wziąć prysznica, odświeżyć się czy zmienić ubrania. Od rana do wieczora musiałam czuć sie dobrze w swojej skórze. Wiedząc, że wyjazd jest już tuż tuż postanowiłam spróbować antyperspirantu o przedłużonym działaniu. Postawiłam na kulkę Perspirex. Pierwsza próba i…. jejku jakie to jest fajne! Polubiłyśmy się od pierwszego użycia. 
Kulka ma wiele zalet. Przede wszystkim jest malutka, 25 ml mieści się w każdej, nawet najmniejszej torebce więc można zabrać antyperspirant ze sobą wszędzie! Aplikacja na umyte pachy trwa kilka sekund, rozsmarowujemy preparat wieczorem i idziemy spać. Rano nie stosujemy już codziennego dezodorantu. 
Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że pachy są cały dzień suche! Nie ma mowy nie tylko o nieprzyjemnym zapachu, ale i o wilgoci, mokrych plamach na bluzce czy dyskomforcie. Nic z tych rzeczy! Sucho, suchutko przez cały dzień. Nie wiem jak kulka zachowuje się  przez kolejne dni, bo zawsze następnego dnia dokładnie zmywam pozostałości produktu. Producent jednak zapewnia, że antyperspirant daje sobie radę przez 3-5 dni. 
Zapach kosmetyku przy nakładaniu jest dość intensywany. Nie czuć go jednak kiedy wychnie na skórze. Nie ma też określonej nuty zapachowej.  Mogą go stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie kłóci się też z zapachem perfum, które aplikujemy na ciało wychodząc do pracy. 
Kulka dostępna jest w perfumerii internetowej – iperfumy.pl, kosztuje 43,70 zł. Cena nie jest niska, ale antyperspirant jest bardzo wydajny i nie stosujemy go codziennie. Myślę, że jest to cena adekwatna do tego jaką ochronę i komfort otrzymujemy w zamian. Czasem lepiej wydać więcej i mieć 100% ochronę i komfort przed cały dzień niż czuć dyskomfort, ale zaoszczędzić kilka złotych.
Skład produktu:


Kulka jak najbardziej przyda się osobom zapracowanym, żyjącym w pośpiechu, które muszą i chcą czuć się komfortowo w ważnych sytuacjach takich jak wyjazd ślużbowy, ważne spotkanie, ślub czy inne. Ja nie stosuję kulki Perspirex codziennie. Rezerwuję antyperspirant o przedłużonym działaniu na ważne wyjazdy, spotkania i wydarzenia, kiedy wiem, że muszą i chcę czuć się dobrze, komfortowo i kiedy chcę mieć pewność, że jestem przygotowana w 100%. 
A wy jakie macie doświadczenie w używaniu antyperspirantów o przedłużonym działaniu? Używacie ich? W jakich sytuacjach?
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Masło kombo – zastosowanie i właściwości. Przepis na masko-peeling dla cery problematycznej, mieszanej i tłustej z masłem kombo.

Na rynku dostępne są masła z najdalszych części świata. Nikogo już nie dziwi masło shea, kakowe czy arganowe. Teraz na...

Zamknij