INNE

Panthenol żel – kosmetyk łagodzący podrażnienia.

Lato, kąpiele słoneczne i w wodzie. Nie trzeba dużo by poparzyć skórę czy zostać pogryzionym przez komary. Warto mieć przy sobie preparat, który zareaguje szybko i przyniesie ulgę na długo. Ja obecnie używam żelu z Gorvity, czy jestem zadowolona? Przeczytajcie!

Producent:

Składniki czynne zawarte w preparacie: panthenol, alantoina, wyciąg z aloesu i żywokostu lekarskiego, stymulują regenerację naskórka oraz przeciwdziałają: powstawaniu blizn i przebarwień. Niwelują one również uczucie gorąca i pieczenia skóry. Żel doskonale nawilża i odżywia podrażnioną skórę. 

Skład:
Cena/ Pojemność: ok 12 zł/ 100 ml
KWC: KLIK

Kosmetyk jest w bardzo porecznej miękkiej tubie, może stać na głowie i zużyjemy go dosłownie do ostatniej kropli. Niewielki otwór dozuje odpowiednią ilość preparatu.

Żel Gorvita jest kosmetykiem uniwersalnym. Ma wiele zastosowań i na pewno sprawdzi się w każdej podróży. Można go stosować np. w przypadku:

– oparzeń słonecznych
– oparzeń termicznych
– otarcia i zadrapania naskórka
– ukąszenia owadów, poparzenia przez meduzy itp.
– sprawdzi się jako kuracja odżywczo – regenerująca (skóra sucha i wrażliwa ze skłonnością do alergii) 

Ja żel stosuję po depilacji oraz po kąpieli słonecznej, kiedy skóra jest podrażniona i wymaga szczególnego traktowania. Żel jest bezbarwny, bardzo szybko się wchłania i nie zostawia lepkiej czy tłustej warstwy. Skóra jest szybko ukojona, nawilżona i elastyczna. Nie odczuwam nieprzyjemnego ściągniecia czy napięcia skóry. 
A wy co stosujecie po kąpieli słonecznej czy opalaniu? Jak razicie sobie z podrażnieniami?
  • Muszę przetestować, dzięki!

  • Producent powinien napisać na opakowaniu ile % Panthenolu jest w składzie 🙂 Jest wysoko, bo aż na drugim miejscu, ale ta informacja jest dla mnie cenna dla porównania z innymi preparatami 😉 Na ogół stosuję taki Panthenol w piance 10% 🙂

  • używałam go kiedyś do włosów 🙂

  • warto mieć taki podukt w domu ;D

  • Hej, ja też bardzo lubię ten żel, chociaż trafiłam na dwie wersje składu. Jedna była taka, jaką przedstawiłaś, a druga miała na trzecim miejscu w składzie mentol. Miałam wrażenie, że ten drugi czasami lekko podrażniał skórę. Oba żele różniły się kolorem zakrętek- w wersji o większym stężeniu mentolu była ona biała.

  • SUper,uwielbiam takie produkty,szczególnie po opalaniu,ale po depilacji też muszę wypróbować

  • Staram się nie przesadzać ze słońcem,a wszelkie kosmetki czy preparaty z panthenolem-faktycznie ratują skórę 🙂

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olejek z pestek moreli i witaminami do paznokci – Kosmed

Praca przy komputerze, częste malowanie paznokci i prace domowe nie wpływają korzystnie na stan mojej płytki. Kiedy tylko zmywam lakier...

Zamknij