URODA

Weekend poza miastem – Perła Borów w Tleniu

Któż nie lubi odpoczynku z daleka od hałaśliwych dróg, smogu i codziennych spraw? W dzisiejszych czasach kiedy ciągle jesteśmy zabiegani i nie mamy na nic czasu bardzo ważne jest zatrzymać się choć na chwilę, na kilka dni, na weekend. Wyjechać, odpocząć, zapomnieć o codziennych sprawach. My na taki błogi weekend wybraliśmy miejscowość Tleń w Borach Tucholskich, niedaleko Świecia.
To co jako pierwsze nas urzekło to przepiękna okolica. Tleń jest położony pośród lasów i jezior. Przez tą miejscowość przebiega wiele szlaków pieszych i rowerowych a także popularne są spływy kajakowe organizowane przez profesjonalistów. Z uwagi na duży kompleks leśny, miejscowość Tleń posiada bardzo zdrowy mikroklimat, zalecany przez lekarzy dla osób ze schorzeniami dróg odde­cho­wych.
Naszą bazą noclegową był ośrodek SPA – Perła Borów.
Jest to całoroczny ośrodek, który położony jest na terenie Parku Krajobrazowego w odległości 600 metrów od rzeki Wdy i 1,5 km od jeziora Mukrz. Perła Borów oferuje nie tylko noclegi, ale także szeroka gamę zabiegów rehabilitacyjnych, kosmetycznych, zabiegów odnowy biologicznej, w tym m.in. kapsułę SPA, saunę suchą, łaźnię parową, jacuzzi, Vacu Power oraz studio ćwiczeń.
Ośrodek prezentuje się doskonale. Przestronne pokoje z łazienkami w gustownej kolorystyce są bardzo dobrze wyposażone. Przy budynku jest kawiarnia, w której można zjeść posiłek lub wypić kawę, a wieczorem zagrać z przyjaciółmi w bilard.

 

Na szczególną uwagę zasługuje odnowa biologiczna, z której możemy skorzystać. My wykupiliśmy sobie masaże relaksacyjne, masaż gorącymi kamieniami i peeling całego ciała z maską połączony z pobytem w kapsule. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z sauny. To co mi się najbardziej podobało to profesjonalne wykonanie zabiegów, relaksacyjna muzyka i odpowiedni nastrój panujący podczas masaży.

W przytulnej atmosferze można odprężyć się korzystając z:

 • kąpieli perełkowej całego ciała z powietrzem ozonowym,
 • kąpieli wirowej całego ciała,
 • masażu podwodnego,
 • kąpieli aromaterapeutycznej,
 • hydromasażu kręgosłupa lędźwiowego i kończyn dolnych,
 • hydromasażu kończyn górnych,
 • masażu klasycznego całego ciała,
 • masażu klasycznego częściowego,
 • masażu aromaterapeutycznego (relaksujacy, wyszczuplający),
 • masażu ujędrniającego,
 • masażu spotrowego,
 • naświetlania antydepresyjną lampą Fotovita.

 

Można wykupić pakiety SPA lub zdecydować się na pojedyncze zabiegi po konsultacji z masażystą. Ośrodek oferuje także szeroko pojętą rehabilitację m.in wodolecznictwo, elektrolecznictwo, krioterapię, ćwiczenia indywidualne i grupowe.

Warto zapoznać się z ofertą na stronie www.perla.org.pl. Perła Borów organizuje pakiety wypoczynkowe np. Majówka w Perle Borów lub Przyjaciółki w SPA. Taki wyjazd to nie tylko relaks ale też spędzenie czasu na łonie natury. Polecam wszystkim, którzy lubią wyjechać poza miasto i choć na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach a także jako prezent dla bliskiej osoby.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pro-odżywcze mleczko regenerujace TOŁPA – Reduktor suchej skóry

Wiadomo jak po zimie często wygląda nasz skóra: jest wysuszona od ciągłego ogrzewania pomieszczeń, podrażniona i nie wygląda estetycznie. Czas...

Zamknij