INNE

W czym przechowywać naturalne kosmetyki

Ostatnio pisałam o tym, w czym możemy przechowywać suszone kwiaty czy zioła, z których wykonamy później naturalne kosmetyki. Jeśli jeszcze nie czytałeś tego artykułu, zapraszam cię tutaj: KLIK. Dziś chciałam ci pokazać kilka ciekawych rozwiązań, gdzie możesz przechowywać naturalne, już gotowe kosmetyki. 
Rozwiązań jest wiele, bo i plastik i szkło, metal i drewno. Niestety nie wszystko można przechowywać w metalowych pojemnikach (np. glinka czy algi nie nadają się do przechowywania w metalowych pudełkach), a plastik nie zawsze wygląda estetycznie. 
Jestem za tym, by to co naturalne przechowywać w naturalnych pojemnikach. Stawiam więc na szkło i drewno, bo są wykonane z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Wiele firm wykonuje bardzo ładne dekoracyjne pojemniki, butelki i pudełka właśnie ze szkła czy drewna. 
Wcale nie trzeba szukać daleko i nie musi to być wcale drogie. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by znaleźć unikatowe rzeczy. Piwnica babci, komis, lumpeksy, tam na pewno znajdziesz ciekawe karafki (na tonik czy płukankę do włosów), pudełka bambusowe czy porcelanowe pojemniki (można je wykorzystać np. na krem). Wystarczy umyć w zmywarce lub ręcznie taki pojemnik i będzie jak znalazł.

Butelkę w kształcie kiści winogron, w kolorze chabrowym, kupiłam ostatnio w komisie za niecałe 4 zł. Prawda, że udany zakup? Będzie idealna na naturalny tonik do twarzy.
Jest też wiele sklepów internetowych, które oferują ciekawe pod względem kształtu i formy butelki czy pudełka. Takie cuda znajdziecie m.in na stronie witeks.pl (http://witeks.pl/), w przystępnych cenach. 
Źródło: witeks.pl
Przykładowo karafka na powyższym zdjęciu, o pojemności 120 ml (idealna na tonik), to koszt 13 zł. Możecie też zajrzeć na stronę 50th avenue, gdzie znajdziecie szeroki wybór buteleczek i słoiczków na kremy, maści itp.
Poręcznych szklanych buteleczek czy pojemników na krem czy balsam możesz szukać także w aptekach. Niektóre z nich, szczególnie te, które robią leki na receptę, mają w swojej ofercie małe i duże buteleczki z białego lub ciemnego szkła, pipetki i pojemniki o różnej wielkości.
Warto także zajrzeć do hipermarketów. Na dziale z naczyniami i wyposażeniem domu można znaleźć prawdziwe cuda. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka, szklana butelka czy karafka wydadzą się nieprzydatne w kuchni, warto się dobrze zastanowić czy nie przydadzą się do domowej roboty mleka do kąpieli, na maseczkę czy tonik.
Ja osobiście lubię także zaglądać na aukcje internetowe. Ludzie pozbywają się wielu ciekawych rzeczy, które im zalegają na półkach, a nam mogą się przydać. Przykładem może być ten oto mlecznik (pojemnik na śmietankę do kawy). 
Źródło: p2.fide.pl
Ja w takim dzbanuszku robię balsamy na ciepło w formie świecy. Mój balsam – świeca wygląda wtedy ciekawie i ładnie się prezentuje. Mogę go śmiało trzymać na widoku na półce w łazience. 
Ostatnim moim pomysłem gdzie warto szukać pojemników na naturalne kosmetyki jest mój własny dom. To także kopalnia ciekawych przedmiotów. W kuchni – naczynia, które są rzadko używane – sosjerki, małe karafki i miseczki, świetnie pasują do maseczek, naparów czy mlecznej kąpieli. W piwnicy często znajduję nietypowe słoiki o ciekawym kształcie, które wykorzystuję do balsamu do ciała czy na krem. Zbieram także szklane pojemniki po kremach z drogerii. Otrzymuję je od rodziny i znajomych, którzy wiedzą, że daję takim pojemnikom drugie życie. Myję je, zdrapuję etykietę i mam jak znalazł nowe pudełko na mój naturalny krem. 
Naturalne kosmetyki w ładnych pojemnikach zyskują i prezentują się o wiele ciekawiej niż w zwykłych plastikowych pudełkach. Każdy z nas lubi ładne, ciekawe rzeczy, jest wtedy przyjemniej, naturalnie i luksusowo.
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trycholog – kto to jest i czym się zajmuje?

Czasem nazwy nic nam nie mówią i wręcz głowimy się co oznacza zagadkowe pojęcie. Słyszeliście o kimś takim jak trycholog...

Zamknij