PORADY

Kanapy do Twojego wnętrza

Kanapa to mebel, który pełni wiele funkcji w każdym domu. Z jednej strony to miejsce do wypoczynku po długim dniu pracy, z drugiej często pełni funkcję sypialnianą albo staje się kinowym fotelem podczas rodzinnych wieczorów filmowych.

Niezależnie od tego, do czego będzie Ci służyć, jedno jest niezmienne. Kanapa musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Na co więc zwrócić uwagę dokonując wyboru kanapy?

Słodkich snów – kanapy do spania

Nie każdy ma możliwość wyposażyć swoją sypialnię w szerokie łóżko. W takich sytuacjach pomocne są kanapy rozkładane, które w dzień pełnia funkcję wypoczynkową, zajmując niewiele miejsca w pomieszczeniu, nocą z kolei przeobrażają się w sypialniane łóżko. Nic tak bardzo nie wpływa na dobre samopoczucie o poranku, jak dobrze przespana noc. Dlatego wybierając kanapę, na której będziesz spać, zwróć uwagę na jej wypełnienie i stopień twardości. Najlepiej do ciała dopasują się te, które wypełnione są pianką poliuretanową. Z kolei kanapy z wypełnieniem sprężynowym będą twardsze. Zwróć uwagę na to, czy kanapa dysponuje pojemnikiem na pościel. To bardzo praktyczny aspekt, szczególnie, gdy w Twoim mieszkaniu miejsce na przechowywanie jest na wagę złota.

Kanapy wypoczynkowe do salonu

To temat rzeka, bo wybór kanap na rynku jest ogromny. Żeby nie zwariować, podczas wyboru kieruj się intuicją i swoim gustem. Podążanie za obecną modą może być zgubne. Odpowiedz sobie na pytanie, w jakim stylu urządzasz swoje wnętrze? Jaka kolorystyka jest Ci bliska? Czy jesteś typem osoby, która lubi się wyróżniać i nie boisz się szalonych rozwiązań? Jeśli tak, to wybierz kanapę w intensywnym odcieniu albo nawet z fakturą lub wzorem. Pamiętaj jednak, że kanapę kupujesz raz na dłuższy czas i lepiej operować dodatkami, które w łatwy sposób możesz zmieniać co sezon. Praktycznym rozwiązaniem zatem będą kanapy w neutralnych, niewybijających się kolorach, jak szarości czy beże.

Pomyśl o tym, w jakim miejscu ustawisz swój mebel. Być może masz na tyle duży salon, że możesz sobie pozwolić na ustawienie kanapy na środku pomieszczenia? Wówczas zwróć uwagę na to, czy dobrze prezentuje się z każdej strony. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest zbyt duże, to lepiej sprawdzą się kanapy na nóżkach, które wyglądają znacznie lżej.

No i na koniec rodzaj obicia. Zanim zdecydujesz się na zakup, przemyśl swoje potrzeby. Jeśli w Twoim domu mieszkają dzieciaki i zwierzęta domowe, to postaw na meble z obiciem odpornym na plamy i zadrapania. Przed zakupem sprawdź dokładnie parametry mebla, który chcesz zakupić.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szlafrok damski na jesień i zimę. Jaki wybrać?

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym sporą część dnia spędzamy w domowym zaciszu. W trakcie długich, chłodnych wieczorów i leniwych...

Zamknij