URODA

Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki o bardzo naturalnym i prostym składzie na bazie minerałów powstają ze sproszkowanych minerałów. Zawierają dzięki temu naturalne pigmenty, wyjątkowo przyjazne dla skóry. Takie kosmetyki szczególnie polecane są podczas okresu rekonwalescencji, na przykład po popularnych zabiegach medycyny estetycznej, zostawiających niepożądane ślady.

Naturalne kosmetyki do makijażu

Nawet skóra podrażniona dobrze przyjmuje występujące w formie proszku kosmetyki mineralne do makijażu, ponadto są to oczywiście kosmetyki do stosowania na co dzień. 

Kosmetyki tworzone z minerałów posiadają zwykle sypką formę. Są lekkie, nie zatykają porów a ponadto posiadają właściwości antybakteryjne. Bardzo dobrze łączą się z naturalną strukturą skóry. Do ich nakładania używamy zarówno różnego typu pędzli jak i specjalistycznych gąbeczek do nakładania podkładu itp. Makijaż wykonywany za pomocą mineralnych kosmetyków można nakładać zarówno na sucho jak i na mokro. Najczęściej każda kobieta wypracowuje swój własny, optymalny dla siebie sposób ich aplikacji oraz konkretne, stosowane do tego akcesoria. Poniżej podamy jednak kilka ogólnych wskazówek odnośnie tego jak nakładaćnaturalne kosmetyki mineralne. 

Makijaż mineralny na sucho

Ta metoda wymaga solidnego nawilżenia skóry przed nałożeniem kosmetyków. Jest jednak szczególnie polecana dla osób, które potrzebują uzyskać długotrwały efekt zmatowienia. Dobrze nałożony mineralny puder lub podkład metodą na sucho pozwala bardzo dobrze zatuszować niedoskonałości skóry takie jak rozszerzone pory, czy też grudki lub lekkie wgłębienia na jej powierzchni. Aby podkład dobrze wniknął w pędzel najpierw wysypujemy niewielką jego ilość na przykład na pokrywkę od opakowania albo inną płaską powierzchnię. Następnie zanurzamy w nim pędzel i obracamy, aby kolistymi ruchami wprowadzić proszek w strukturę pędzla. W ten sposób wypełnionym podkładem pędzlem nakładamy go na twarz ruchami kolistymi lub posuwistymi. Koliste ruchy zapewniają lepsze krycie skóry, natomiast ruchami posuwistymi łatwiej jest się dostać do trudno dostępnych zakamarków. 

Kosmetyki mineralne na mokro

Nakładanie takich kosmetyków, prosto z e-fontanna.com.pl, metoda na mokro przebiega podobnie. W tym przypadku naturalnie podkład łatwiej nałożyć nawet na nieco mniej nawilżoną skórę twarzy, choć oczywiście regularna pielęgnacja jest tutaj bardzo istotna. Na wilgotny pędzel nakładamy kosmetyk w podobny sposób a następnie – aplikujemy na twarz. Podkład mineralny następnie pokrywamy warstwą mineralnego pudru. 

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kurtka lakierowana z wypełnieniem z recyklingu – moda w ekologicznym wydaniu na jesień i zimę

Świadomość ekologiczna rośnie z każdym rokiem. Poszukiwanie etycznych i dobrych dla środowiska rozwiązań rozpoczęło się również w świecie mody, w...

Zamknij