DIY,  URODA

Świąteczna świeca pachnąca miodem – DIY

Święta w moim domu pachną piernikiem, pomaranczami i miodem. Te zapachy pochodzą nie tylko z kuchni. Lubię kiedy pachnie cały dom, dlatego w okresie świąt przygotowuję własnoręcznie pachnące świece z prawdziwego naturalnego wosku pszczelego. Wosk pochodzi od pszczelarza ze wsi na Lubelszczyźnie. Pachnie obłędnie miodem! Przygotowanie świecy jest bardzo proste, a jest to nie tylko miły dla oka przedmiot, ale też fajny prezent dla kogoś bliskiego z okazji świąt.

Do przygotowania świecy potrzebujemy czysty, naturalny wosk z pasieki (najlepiej kupić go bezpośrednio od pszczelarza ale można też kupić wosk na allegro), knot, filiżankę, dwa patyczki do szaszłyków i dwie gumki recepturki. Oprócz tego mozna ozdobić świecę ziarnami kawy, suszonymi plastrami pomarańczy czy goździkami.

Roztapiamy w kąpieli wodnej wosk a do filiżanki wkładamy dodatki dla ozdoby. Między dwa patyczki do szaszłyków wkładamy knot i z dwóch stron wiążemy patyczki gumkami. Chodzi o to, by knot nam nie wypadł i nie przemieszczal się w filizance. Zawieszamy knot na filiżance i chochelką wlewamy roztopiony wosk. Kiedy zastygnie, możemy zapalić świecę. Zapach miodu, który ulatnia się podczas palenia świecy bardzo relaksuje i tworzy niezastąpioną atmosferę. Bardzo wam polecam przygotowanie takiej świecy.
Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapiekanka makaronowa z dorszem

Dziś Wigilia! Cały rok na nią czekałam. W tym roku bardzo wyjątkowa, inna niż poprzednie. Kiedy zaświeci pierwsza gwiazdka zasiądziemy...

Zamknij