Dostałam na urodziny ogromny słój soli do kąpieli Green Pharmacy – Olej Arganowy i Figi. Cieszyłam się bardzo, ale zaraz dotarło do mnie, że nie mam jej jak zużyć. Nie mam wanny w domu, a jedynie prysznic, w którym niestety nie da się położyć i wygrzać. Owszem sól mogłabym wykorzystać do kąpieli stóp w misce, ale znalazłam znacznie lepszy sposób na wykorzystanie jej. Inspiracją był solny peeling z Rossmanna, o którym pisałam TU.
Postanowiłam z soli zrobić swój peeling solny, a że miałam jeszcze sporą część oliwki do masażu pomysł był łatwy do zrealizowania. Aby przygotować peeling potrzebowałam jeszcze „tłuczka” (może być młotek, tłuczek do mięsa, łyżka drewniana, cokolwiek czym można rozbić kryształki soli) oraz nowy pojemniczek na peeling w oliwce. 
Tak wyglądała moja sól po wyjęciu z oryginalnego opakowania:
Gruba, o ostrych krawędziach, którymi mogłam sobie zrobić jedynie krzywdę. 
Przesypałam garść soli do kąpieli do plastikowego pojemnika i  tłuczkiem jak moździerzem miażdżyłam kryształki aż uzyskałam solny „puder”. 
Teraz sól jest przyjemna w dotyku, choć zapowiada się dobrym ścierakiem. Zapach olejku arganowego i fig jest dobrze wyczuwalny i bardzo przypadł mi do gustu. 
Kolejnym krokiem było zalanie solnych kryształków oliwką do masażu, która już od jakiegoś czasu marnowała się na półce w pokoju.
Po wymieszaniu soli z oliwką uzyskałam taki oto peeling, który pachnie bardzo przyjemnie i na pewno spisze się jako dobry ździerak. Już nie mogę się doczekać wieczornej kąpieli!
Co sądzicie o moim DIY? Dobry pomysł na wykorzystanie soli do kąpieli i oliwki?
(Visited 361 times, 1 visits today)