INNE

Precz bakterio!!

Codziennie przemierzamy wiele kilometrów korzystając z komunikacji miejskiej, dotykamy różnych rzeczy, ocieramy się o przechodniów, a później ta samą ręką jemy w autobusie kanapkę lub dotykamy oczu, twarzy. Jak sobie o tym pomyślę to jedyne  co mi przychodzi do głowy to wielkie FUJ!! Ile bakterii mamy na rękach, na ubraniu!!! 
 
Całe szczęście, że od jakiegoś czasu są dostępne żele antybakteryjne do dezynfekcji. Preparaty do odkażania rąk to jakby mydło i woda w małej poręcznej buteleczce, którą bez problemu zmieścimy nawet w małej torebce.
W przeciągu kilkunastu sekund możemy zdezynfekować ręce lub twarz aplikując kilka kropki żelu i rozsmarowując go. Kosmetyk ma przyjemny zapach, dzięki czemu woń alkoholu w nim zawartego nie jest tak nachalna.
Preparat po aplikacji ulatnia się w mgnieniu oka, dzięki czemu mamy od razu czyste i suche ręce. Jest przezroczysty więc nie brudzi ubrań, skóry, nie klei się, nie tłuści. Możemy go użyć w każdej sytuacji: w komunikacji miejskiej, w kawiarni, na przejściu dla pieszych czy przed budką z kebabem.
Skład kosmetyku (w tym przypadku żelu z Oriflame) jest bardzo prosty:
INCI: Alcohol Denat, Aqua, Propylene Glycol, Parfum, Carbomer, Tromethamine, Denatonium Benzoate, Coumarin, Citronellol
Polecam żel z Oriflame: ma naprawdę szczelną zamknięcie i nawet nosząc go cały czas w torebce nie wyleje się. (wiem coś o tym). W sieci Drogeria Natura jest dostępny żel w dużych i małych buteleczkach, w Rossmannie można wybrać sposób żeli wielu firm mamy więc naprawdę duży wybór.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Skoro mowa już o dezynfekcji to chciałam jeszcze polecić chusteczki odświeżające. Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu produkty, ja testowałam już kilka. Teraz używam chusteczek z firmy Clinic i uważam, że są warte zakupu.
 Chusteczki mają raczej neutralny zapach, nie pachną ani cytrynowo, ani miętowo. Pakowane są po 40 sztuk, co uważam za dobrą ilość, nie jest to jeszcze za dużo, by opakowanie przestało być poręczne, nie jest to też ilość zbyt mała, by chusteczki szybko się skończyły. Serwetki są dobrze złożone w płaskim prostokątnym opakowaniu i przy wyjmowanie mamy pewność, że wyciągniemy tylko 1 sztukę, a nie jak w przypadku innych firm – kilka. Chusteczki są długo wilgotne, nieotwierane przez  dłuższy czas nie wysychają. Są wielofunkcyjne, służą zarówno do wycierania rąk, twarzy ale też czyszczenia przedmiotów. Nie pozostawiają tłustej warstwy, nie kleją się, nie plamią. Przetarta powierzchnia szybko wysycha. Dobre zamknięcie za pomocą taśmy nie dopuszcza, by kurz czy pył dostał się do środka opakowania. Dodatkowo taśma jest naprawdę wytrzymała i nawet przy końcu użytkowania chusteczek przylega dokładnie do reszty opakowania. Chusteczki można zakupić m.in. w Superpharm.
  • ja mam chusteczki cleanic ale mój ma inne opakowanie no i moje ma 15 sztuk

  • Używam żelu z Oriflame i jestem z niego bardzo zadowolona. Wszystkim gorąco polecam 🙂

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozdania!!!

Mimo iż mój karton z zapasami kosmetycznymi pęka w szwach i mam szlaban na zakupy to jak to mówią darowanemu...

Zamknij