INNE

STOP ulepszaczom!!!

Źródło: linemed.pl

W związku z tym, że wiele kosmetyków przepełnionych jest różnymi dziwnymi substancjami postanowiłam wyszukać te, których skład jest krótki a treściwy. Szampony bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate) lub SLES (Sodium Laureth Sulfate), kremy bez parabenów i innych środków konserwujących. Zadanie to nie jest wcale takie proste, ponieważ 99% szamponów i żeli pod prysznic zawiera te substancje powierzchniowo czynne, które mają dobre właściwości pianotwórcze. Kremy czy to do rąk czy do twarzy mają często w swoim składzie parabeny – 

konserwanty, czyli substancje konserwujące, które uniemożliwiają rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.  Parabeny i inne środki konserwujące chronią kosmetyki przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcami). 
Na szczęście znalazłam grupę kosmetyków, które mogą poszczycić się brakiem zawartości tych „słynnych” substancji. Listę będę na bieżąco uzupełniać. Zapraszam do współpracy, jeśli macie ochotę to możecie podawać swoje propozycje sprawdzonych i nieszkodliwych kosmetyków. 
Pomocna w tym zadaniu może okazać się strona Kosmopedii, na której znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji o kosmetykach a także Encyklopedię składów chemicznych.
Dodatkowo przy recenzji kosmetyków będę wstawiać oznaczenia, mówiące o tym czy kosmetyk zawiera substancje szkodliwe takie jak SLS, SLES czy parabeny czy też nie. Kosmetyk przyjazny będzie oznaczony GWIAZDKĄ. Warto śledzić recenzje i wyszukiwać kosmetyków przyjaznych naszej skórze.

A już jutro recenzja kosmetyku oznaczonego gwiazdką – będzie to….. ciiii nic nie powiem. Zapraszam do zaglądania.

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olejowanie włosów

Na wielu blogach i stronach dotyczących urody można przeczytać o olejowaniu włosów jako nowym sposobie na zdrowie i lśniące włosy....

Zamknij