URODA

Zimą postaw na odżywianie włosów!

Uwielbiamy zimę: śnieg, święta, światełka, gorącą czekoladę. Nasze włosy jednak nie podzielają ekscytacji tą porą roku. Wręcz przeciwnie – kiedy robi się chłodno, a w domach zaczynają grzać kaloryfery, dla nich jest to najgorszy moment w roku. Dowiedz się, jak odżywiać włosy zimą, by były piękne, gęste i miękkie!

Inna pielęgnacja zimą?

Zima jest dla naszych włosów bardzo trudną porą roku. Wpływa na nie chłód, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, różnica temperatur i noszenie czapki. Kosmyki szybciej wysychają, stają się matowe, suche i łamliwe. Częściej także wypadają. A na dodatek to ciągłe, uciążliwe elektryzowanie się od czapki.

Nie musi jednak tak być, pod warunkiem, że zapewnisz swoim włosom odpowiednią pielęgnację. Zimą włosy potrzebują nieco innego podejścia niż latem. Teraz najważniejsze jest nawilżenie i wygładzenie.

Odżywianie włosów zimą

Kiedy tylko zacznie robić się chłodno, twoje włosy muszą dostać zastrzyk nowej energii. Zimą konieczne jest intensywne odżywianie, dlatego nie zapomnij po każdym myciu nałożyć odżywkę. Twoje włosy teraz potrzebują wygładzenia i intensywnego nawilżenia, ale bez obciążania. Dzięki temu będą się mniej plątać i rozwiąże się problem z elektryzowaniem. Dobrze dobrana odżywka sprawi, że w zapomnienie pójdzie przesuszenie i łamliwość.

Czego potrzebujesz? Przede wszystkim olejków i olejów, które natłuszczą i nawilżą kosmyki. Dzięki temu struktura włosa zostanie domknięta, a ty będziesz cieszyć się gładkimi i przyjemnymi w dotyku włosami. Oleje tworzą na pasmach niewidzialną, cieniuteńką powłokę, która zapobiega wysuszaniu, zatem suche powietrze. mróz i inne czynniki zewnętrzne  nie są już tak szkodliwe.

Idealna odżywka na zimę

Szukając odżywki na zimę, weź pod uwagę przede wszystkim jej skład. Szukaj drogocennych olejów – jojoba, kokosowego, arganowego, lnianego czy olejów kwiatowych, jak słonecznikowy, różany, z kwiatu lotosu. Zawiera je między innymi odżywka do włosów L’Oréal – w ofercie tej marki znajdziesz różne kosmetyki bazujące na magicznej mocy olejów. Dzięki nim włosy będą dobrze nawilżone i odżywione.

Zwróć uwagę także na to, że odżywianie musi być naprawdę intensywne i bardzo silne. Dlatego odżywka do włosów L’Oréal to strzał w dziesiątkę – działają o wiele intensywniej niż zwykłe odżywki, na dodatek nie trzeba długo trzymać ich na włosach. Twoje kosmyki błyskawicznie uzyskają to, czego potrzebują.

Materiał zewnętrzny

Facebook
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobre kosmetyki do włosów

Włosy muszą być zadbane, lśniące, sprężyste. Matowe włosy nikomu urody nie dodadzą. Sama woda i szampon to za mało. Obecnie...

Zamknij