Wpadłam na genialny pomysł! Stworzyłam banalnie proste w wykonaniu a cudowne w działaniu kokosowe płatki do demakijażu twarzy i oczu. Nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się z Tobą swoim przepisem. To jak gotowa jesteś do działania?

Aby wykonać płatki do demakijażu potrzebujesz:

  1. bawełniane waciki lub kawałki materiałów (dzianina) – 30 sztuk
  2. 200 ml olej kokosowy (najlepiej nierafinowany, dobrej jakości)
  3. witamina E w kroplach ( apteka ) – 10 kropel
  4. szklany słoik

Co ja znowu kombinuję ? Szykuje się Nowy DIY 🙂 #diy #zrobtosam #handmade #homemadecosmetics #homemade #waciki #pomysł #super #wielkikuferpl #słoik #radocha #radość #jestemgenialna #hehehe

Jak wykonać kokosowe płatki do demakijażu?

Odważ na wadze 200 ml oleju kokosowego i rozpuść go w kąpieli wodnej. Włóż do słoika płatki kosmetyczne, tyle ile się zmieści. Układaj poziomo, jeden płatek na drugim. Zdejmij olej kokosowy z kuchenki i przestudź przez chwilę. Dodaj witaminę E, zamieszaj. Przelej jeszcze płynny olej kokosowy z witaminą do słoika, w którym są płatki. Odczekaj aż płatki nasiąkną olejem, nadmiar oleju odlej. Zakręć słoik i postaw w łazience. Używaj płatków do demakijażu twarzy i oczu.

Płatki nasączone olejem są genialne w swojej prostocie. Świetnie zmywają tusz do rzęs, kredkę, cienie i eyelinery. Dobrze radzą sobie z podkładem, różem, rozświetlaczem i innymi kosmetykami do makijażu. Co ważne olej kokosowy jest bardzo delikatny dla oczu i skóry, nie ma więc obaw, że cię uczuli czy podrażni. Dodatek witaminy E działa odmładzająco i jako naturalny konserwant oleju.

Płatki zużyj w przeciągu 3 miesięcy. Słoik przechowuj w suchym i chłodnym miejscu.

(Visited 512 times, 1 visits today)