Co w prasie piszczy? Moda na zdrowie, Food Forum, Natura i Ty, Slow Life

Co w prasie piszczy? Moda na zdrowie, Food Forum, Natura i Ty, Slow Life
Już od dawna chodził mi po głowie pomysł, aby podzielić się z wami ciekawymi artykułami z branżowych pism na temat zdrowego stylu życia, naturalnych kosmetyków i życia w stylu slow. Jednak miesiąc za miesiącem mijał, a ja kupowałam kolejne numery i nie publikowałam ich tu na łamach bloga. Nie widziałam sensu pokazywać Wam gazet, które są już nieaktualne, których już nie dostaniecie w kioskach, bo lada dzień będzie nowy numer. Teraz z nastaniem marca postanowiłam, że bardzo chcę się zmobilizować i przed 10 marca opublikować artykuł z fragmentami ciekawych i polecanych przeze mnie artykułów. Dzięki temu sami ocenicie, czy warto poszukać pełnego egzemplarza gazety w Empiku.

Zacznijmy od tego, że prezentowane przeze mnie gazety to miesięczniki, dwumiesięczniki lub kwartalniki. Raczej niedostępne w kioskach Ruchu, warto więc szukać ich w Empikach i innych salonach prasowych w całej Polsce. Można też zamówić prenumeratę, ale dla mnie cała radość polega na tym, by z nastaniem nowego miesiąca wybrać się do Empiku po nową prasę. W spokoju przeglądam strona po stronie i mogę ocenić czy dany numer wnosi coś ciekawego czy nie. 
Kupuję te pisma od dawna, bo uważam, że wnoszą wiele ciekawych i niedostępnych w innych gazetach informacji na temat zdrowego odżywiania, mikro i makroelementów. W magazynach tego typu można przeczytać wiele ciekawostek na temat niszowych marek z naturalnymi kosmetykami a także na temat gadżetów w stylu slow. Taka prasa mnie osobiście bardzo relaksuje. Nie ma tu głupich plotek kto i kiedy powiększył biust ani jaki polityk jest teraz na topie. Ot taka ucieczka przez codziennością. Dodatkowo w wielu pismach tego typu jest obszerna bibliografia i odnośniki do innych ciekawych stron propagujących zdrowe odżywianie, spokojne życie i naturalną pielęgnację.
Co mnie szczególnie zainteresowało w najnowszych numerach branżowych pism?
FOOD FORUM
(luty/marzec 2016)


Food Forum to specjalistyczne pismo o zdrowym odżywianiu. Porusza wiele tematów m.in żywienie dzieci, planowanie diety sportowców, wpływ diety na rozwój chorób. zawiera wiele tabel, diagramów pomagających lepiej zrozumieć temat artykułu. Pod każdym artykułem jest obszerna bibliografia, po którą możemy sięgnąć by lepiej zgłębić temat. W numerze lutowo/marcowym szczególnie  spodobał mi się artykuł pt. Zdrowa dieta sprzymierzeńcem płodności. 

Wiele się teraz mówi o problemach z płodnością nie tylko z winy wad rozwojowych, ale z uwagi na złą dietę i stres. Polecam lekturę osobom starającym się o dziecko, w artykule oprócz treści są też tabele obrazujące wpływ diety na skuteczność reprodukcji. 
Koszt magazynu to 25 zł za 120 stron
MODA NA ZDROWIE 
(marzec 2016)

Ta gazeta to miesięcznik, teoretycznie dostępna w najlepszych aptekach, ale ja nigdzie w aptece jej nie spotkałam. Bez problemu można ją kupić w Empiku. Koszt to 6 zł za 96 stron, więc wydatek niewielki. Tu szczególnie zainteresował mnie artykuł „Jedz w zgodzie z nową piramidą”.
Wiele się teraz mówi, że to nie mięso czy zboża powinny zajmować czołowe miejsce na naszych talerzach a właśnie warzywa, owoce i ruch. 
Nowej piramidzie chciałabym poświęcić więcej uwagi w osobnym poście, bo jest o czym napisać. Jeśli i wy interesujecie się nowymi wytycznymi w sprawie żywienia, odsyłam was do nowego numeru gazety Moda na Zdrowie.
NATURA I TY
(marzec/kwiecień 2016)


„Natura i Ty” to dwumiesięcznik, w którym znajdziecie często moje artykuły. Także w tym numerze będzie coś ode mnie, a mianowicie Domowe kosmetyki z jajek. Okres przed Wielkanocą to czas, kiedy więcej myślimy o jajkach i produktach na ich bazie. A jak jest z kosmetykami? Zapraszam do lektury „Natury i Ty”, gdzie znajdziecie kilka moich przepisów na domowe kosmetyki z udziałem jajek. 
Magazyn do nabycia w cenie 8,45 zł za 129 stron w dobrych salonach prasowych.
SLOW LIFE 
(marzec-kwiecień 2016)


Slow Life to magazyn o stylu życia, kulturze, ogrodzie, podróżach i pielęgnacji skóry w rytmie slow. Przeglądając kartka po kartce ma się wrażenie spokoju i wyciszenia płynącego z treści gazety. Nie ma tu ani słowa o pośpiechu, nerwach i wyścigu szczurów w pracy. Polecam szczególnie znerwicowanym, zmęczonym pracą i dniem codziennym. W numerze marcowo/kwietniowym moją uwagę przykuł szczególnie artykuł „Kobieca siła natury”.
Artykuł opisuje młodą, niespełna trzydziestoletnią Dianę Sadłowską, która z miłości do natury założyła własną markę kosmetyków naturalnych – BIO IQ. 
Jak sama mówi „BIO IQ to przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka i do natury”. Nie miałam jeszcze okazji spróbować kosmetyków tej marki, ale po przeczytaniu artykułu mam wielką chęć kupienia kremu lub szamponu. 
Znacie gazety, o których dziś piszę? A może czytacie co innego godnego polecenia? Czekam na informacje w komentarzach.

(Visited 76 times, 1 visits today)Facebook